ЗСУ кожного дня просуваються на Луганському напрямку.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів про ситуацію на фронті та просування ЗСУ.

“До Сватового Росія стягнула багато військової техніки та резерви. Це проміжковий, але важливий населений пункт, оскільки зі Сватова йде дорога у бік РФ, на Кремінну і на Старобільськ. А Старобільськ – це логістичний центр Луганської області. Тому росіяни наразі там все мінують, невеличкі мости у населених пунктах біля Сватового окупанти підривають, великі поки що залишають. Говорять, що буде контрнаступ з їхнього боку. Але про який контрнаступ може йти мова, якщо кожного дня на кілометр, на два-три просуваються ЗСУ”, – наголосив він.

Більше того очільник Луганської ОВА висловив сподівання, що незабаром Генштаб нас може потішити гарними новинами.

Говорячи про нещодавно звільнені населені пункти Кармазинівку, М’ясожарівку, Невське, Гайдай зазначив, що поки працівники адміністрації не можуть туди дістатися, аби зрозуміти ситуацію. За словами очільника ОВА, окупанти накривають ці території «Градами», все обстрілюють. Загалом, населені пункти, які звільнені, але перебувають близько до фронту, ворог продовжує обстрілювати, зокрема, танками та артилерією. Як зазначив Гайдай, там все одно ще не спокійно.

«Там нема вже російських військ, але все одно не спокійно. Тому ми чекаємо, ми вже створили недалеко від наших населених пунктів в сусідній Харківській області склад. Там вже заготовлено все: харчові набори, набори для ремонтів, теплі речі… Ми готові . Єдине, поки що немає такої можливості зайти, щоб спокійно люди працювали”, – пояснив Гайдай.

Також Гайдай пояснив, чому просування не таке швидке, як всім того хотілося б.

«Дуже багато негативних факторів. Але Збройні Сили України кожного дня просуваються вперед, тож ми вже навіть чекаємо, коли буде можливість в деякі населені пункти зайти і вже працювати там. Або вивезти людей. Або тим, які не хочуть виїжджати, все ж таки допомогти підготуватися до зими, до морозів», – заявив Гайдай в ефірі телемарафону.

За його словами, було зрозуміло, що на Луганщині не буде швидкого просування, адже у ворога був час, щоб стягнути резерви. Зокрема, до Луганської області окупанти стягнули дуже багато свіжих мобілізованих з РФ, завербованих зеків, а також техніку. Крім того, окупанти мали час, аби збудувати захисні споруди та замінувати території.

“Вони зараз обстрілюють всі населені пункти щільним вогнем, ті, які їм довелося залишити, бо їх вибили звідти ЗСУ. І погода, на жаль, зовсім не сприяє – не перший день поспіль ідуть зливи і техніка банально в’язне. Іноді просування вперед іде тільки за рахунок піхоти”, – пояснив глава ОВА.

Водночас він підкреслив, що “можна констатувати, що йдуть не позиційні бої, а просуваються ЗСУ”.

Російська армія наразі говорить про контрнаступ з їхньої сторони, проте, за словами Сергія Гайдая, цей сценарій малоймовірний.

Напередодні Кадиров звинуватив російського генерала Лапіна в тому, що того немає фронті. І що нібито, його немає на фронті в той час, коли треба готувати активну оборону з населених пунктів Сватове і Макіївка. Водночас, вони анонсують певний провал на цьому напрямку.

«Трохи дивно чути такі звинувачення від людини, яка формує наступ на Сєвєродонецьку в якомусь гаражі, або на заправці. Безпосередньо на російській заправці, на території Рф. Що він там може кому радити? Де він воював і які операції він очолював і реалізовував? Крім того, щоб десь викрадати своїх же жителів, щоб вбивати якихось політиків російських… Це ж повна маячна», – резюмував Гайдай.

За його словами, наші захисники взагалі жодного разу не бачили на передовій угрупування кадирівців. Вони настільки повірили у власну пропаганду, що заявили Кадирову, що вони вже захопили повністю Сєвєродонецьк і там їх біля сотні потім полягло, бо там були наші бійці.