Радянський, американський актор театру і кіно Борис Лескін помер на 98-му році життя. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook актриса МХТ імені Чехова Дарія Юрська, дочка Сергія Юрського.

“Велика втрата для нас. Борис Лескін … Все життя дружили з татом, скільки легенд і неймовірно смішних історій про нього ми знали від тата”, – написала Дарина. Додаючи, що життя Лескіна було “довгим, різним, дивовижно – неймовірним”.

Борис Вульфович Лескін народився 5 січня 1923 року в Кишиневі, Бессарабія, Румунія. У роки Великої Вітчизняної служив сапером, був поранений, нагороджений орденом Червоної Зірки і медалями.

У 1952-му закінчив Ленінградський театральний інститут імені Островського. У 1951-1980 роках – актор Великого драматичного театру в Ленінграді. У кіно дебютував тоді ж, на початку п’ятдесятих, незабаром уславившись майстром комічного епізоду.

Серед робіт – “Любов Ярова”, “Ми з вами десь зустрічалися”, “Максим Перепелиця”, “Республіка ШКІД”, “Інтервенція”, “Надбання республіки”, “Сержант міліції”, “Царевич Проша”.

З 1980 року жив у США, працював у театрі в Нью-Йорку. Входив до комітету з висунення на “Оскар”. За роль одеського дідуся в картині “Все освітлено” 2005 року відзначений премією за кращу чоловічу роль на МКФ “Меридіани Тихого”. Знявся в перших “Людях в чорному”.