Візит в Україну президента США Джо Байдена на святкування 30-ї річниці Незалежності України малоймовірний. Проте, за певних умов він може відбутися.

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив експосол України в США Валерій Чалий.

“Вірогідність приїзду американської високопоставленої делегації – 100%. Тому що ми стратегічні партнери, і я сподіваюсь, що в такий спосіб вони відреагують – і участю у Кримській платформі, і участю у заходах до 30-ліття Незалежності”, – сказав дипломат.

Він додав, що делегацію США може очолити Байден за умов, якщо Росія вдасться до нової масштабної ескалації на фронті.

“Якщо буде ескалація російських військових дій, то Байден може продемонструвати позицію США своєю присутністю”, – припустив Чалий.

В цьому контексті він нагадав, що на вересень поточного року заплановані нові масштабні білорусько-російські військові навчання “Захід-2021”, що також є фактором, який може відіграти свою роль.

Дипломат зауважив, що події стрімко розвиваються, і поява “вікна можливостей” для візиту президента США в Україну не виключається. Головне – правильно скористатися ним.

“Усе можливо у світі і в дипломатії. Інколи для цього потрібні надзусилля. Треба постійно бути в такій динаміці і активності, яку має задавати керівник країни, щоб потім, коли з’являється вікно можливостей, ти був у правильний час у правильному місці. І тоді таких нереальних речей можна досягти”, – підсумував він.

До слова, Україна та США ведуть активний діалог стосовно погодження дати і місця зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави Білого дому Джо Байдена.

Про це у статті для “Європейської правди” написав заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін 29 травня.

Згідно із заявою Єніна, Україна хоче, щоб зустріч Зеленського і Байдена відбулася до переговорів глави Білого дому із президентом РФ Володимиром Путіним.

“Питання організації зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом до моменту проведення американсько-російського саміту [заплановано на 16 червня] обговорювалося ще на початку травня під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва. І саме тоді ми отримали чітке запевнення американської сторони в тому, що жодне питання стосовно України не буде вирішуватися без України”, – написав заступник міністра.