США виділили приблизно 43 млн дол. на допомогу в боротьбі з наслідками COVID-19 в Україні. Про це під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді» заявила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

«США підтримують Україну, і вже виділили 43 мільйони доларів… Ми використовуємо ці ресурси, щоб відповідати на всі виклики, які постали перед нами через COVID-19», – зауважила тимчасова повірена.

За її словами, підтримка Сполучених Штатів надходить не тільки у вигляді допомоги медикам, а і гуманітарної допомоги.

«Ми також допомагаємо малим та середнім підприємцям пережити такі важкі часи», – додала Квін.

Окрім цього, за словами Квін, США підтримали Україну в підготовці до першого етапу вакцинації. Тимчасова повірена також підтвердила, що вакцинація проти COVID-19 розпочнеться у нашій державі у лютому.

Також Квін зазначила, що Президент США Джо Байден продовжить підтримувати Україну, як це робить американський Конгрес.

“Конгрес США завжди мав дуже серйозну двопартійну підтримку України, і це буде продовжуватися за часів нової адміністрації. Президент Байден вже заявляв, що він є серйозним прихильником України, підтримує її суверенітет і територіальну цілісність, і він буде підтримувати Україну, так само, як це робив Конгрес Сполучених Штатів “, – сказала вона

Окрім цього, Крістіна Квін зазначила, що зараз президент США Джо Байден не планує подорожі в жодну з країн через зайнятість боротьбою з пандемією.

“Президент Байден щойно вступив у свої права та обов’язки і зараз він дуже зосереджений на подоланні коронавірусу в США. Тому питання розкладу його подорожей, не лише в Україну, а й усі країни, на цей час ще не розроблено”, – сказала Квін.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Байден зараз зайнятий внутрішньополітичним порядком денним, тому Україна буде шукати дату контакту.