Олександр Тупицький, який скликав 5 січня засідання Конституційного суду для розгляду питання про указ президента Володимира Зеленського про відсторонення від посади Тупицького, намагався прикритися суддями КСУ, але по суті програв. Тепер суддям КСУ найближчим часом його потрібно звільнити.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав екс-голова КСУ Станіслав Шевчук.

“Кожна посадова особа повинна виконувати діючі укази президента. За наявною у мене інформацією, пан Тупицький готував жорстку заяву, хотів прикритися колективом суддів, щоб проголосували на цих зборах за те, що указ президента чомусь там суперечить. Йому це не вдалося, це по суті його поразка. Судді чітко розрізняють, що є конституційна інституція, а є саме пан Тупицький, проти якого висунуто конкретну кримінальну підозру і розслідується справа, і не можна підміняти одне поняття іншим, тобто прикривати пана Тупцікого Конституцією України”, – сказав Шевчук.

Ексглава КСУ підкреслив, що Зеленський, підписавши указ, нічого не порушував.

“Заява така, в цілому, ні про що (заява КСУ – ред.), більше для того, щоб певні політичні сили продовжували свою кампанію проти президента в тому аспекті, що він щось там порушив. Насправді це не так, дії президента Зеленського справедливі, вони спрямовані на захист Конституції. За статтею 102 він є гарантом Конституції, а указ про відсторонення – це дії президента в рамках Кримінального процесуального кодексу, і це не пов’язано ні з звільненням суддів, ні з припиненням повноважень, це всього лише тимчасове відсторонення від посади під час розслідування справи, щоб пан Тупицький не впливав на слідство”, – сказав суддя.

Шевчук зазначив, що після цього засідання судді КСУ повинні своїми силами якнайшвидше звільнити Тупицького, таким чином кризу вдасться частково вирішити.

“До речі, важливо самим суддям КСУ почати процедуру дисциплінарного провадження стосовно Тупицького, громадські організації вже звернулися до КСУ з фактами про вплив пана Тупицького на свідків, шахрайство та інші діяння. Цього достатньо, щоб почати процедуру, щоб в.о. голови суду, яким є пан Головатий або старший за віком суддя, скликали спеціальне пленарне засідання і проголосували за звернення до постійної комісії з регламенту й етики. Якщо судді зрозуміли, в яку пастку їх затягнув Тупицький, вони повинні це зробити найближчим часом і звільнити його. Це б значною мірою вирішило кризу, в яку пан Тупицький загнав країну”, – сказав Шевчук.

Нагадаємо, раніше суддя КСУ у відставці Іван Домбровський заявив, що в скандалі з відстороненням від посади голови Конституційного суду неправі обидві сторони конфлікту.