Глава держави нарешті розкрив українському народу велику таємницю. Все для того, аби вороги президента не побачили спекуляцій.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі з представниками Секретної служби розвідки в межах його нещодавнього візиту до Великої Британії справді обговорювалася проблема дезінформації та фейкових новин.

Глава держави порадив вітчизняним ЗМІ ретельніше перевіряти інформацію, яку вони публікують.

«У нас була зустріч в офісі МI-6. На жаль, не всю інформацію я можу говорити. Тобто це державницькі справи. Я прочитав про те, що пишуть про склад цієї зустрічі. По-перше, там був інший склад на цій зустрічі», – зазначив Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання представників ЗМІ під час робочої поїздки на Одещину.

Також, за його словами, питання, яке, за версією деяких українських ЗМІ, начебто порушувалося на цій зустрічі, насправді взагалі не розглядалося.

«Зі всього обсягу питань із нашої довгої двогодинної зустрічі більшість становила інформація про допомогу й захист нашого суверенітету й територіальної цілісності. Деталі я не можу розповсюджувати», – зазначив Президент України.

Глава держави повідомив, що одна з тем, які обговорювалися на зустрічі, стосувалася протидії дезінформації та фейковим новинам.

«Якраз вони сказали, що у нас велика проблема з тим, що ЗМІ фінансуються не тільки українцями. Що в Україні, на жаль, багато з тих телеканалів, які ми з вами знаємо, фінансуються різними групами», – розповів Глава держави.

Він наголосив, що питання захисту свободи та захисту інформації є надзвичайно важливими для безпеки держави, тому актуальним є створення незалежних ЗМІ.

Володимир Зеленський висловив сподівання, що журналісти берегтимуть свій авторитет та, незважаючи на те, хто є власником того чи іншого ЗМІ, перевірятимуть інформацію.

Що цікаво, раніше ЗМІ писали, що у Лондоні президент Володимир Зеленський мав закриту зустріч із новим головою Секретної розвідувальної служби МЗС Великої Британії Ричардом Муром, на якій ішлося і про оточення українського лідера.

Про це повідомило видання “Дзеркало тижня” із посиланням на “джерело, яке заслуговує на довіру”.

За даними видання, саме шефу розвідслужби МІ-6 Уайтхолл доручив донести українському президенту меседжі, які з певних причин не хотів озвучувати британський прем’єр Борис Джонсон.

Якщо на зустрічі Зеленського з Джонсоном говорили про Росію, Донбас, економічну співпрацю, інвестиції, реформу судів, то з Муром обговорювалися три основні теми.

Перша – атаки української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення Офісу президента взяти під свій контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції.

Друга – ситуація на сході України та дії Росії.

Третя – оточення Зеленського: не лише офіційне, а й неформальне, яке має значний вплив на голову української держави. ZN.ua зазначає, що ця тема теж належить до “російської тематики”.