Проведення реформи у сфері безпеки та військовій ланці у відповідності до стандартів НАТО є пріорітетним завданням для України. Таку думку висловив спікер ВРУ Дмитро Разумков.

“Серед пріоритетів – перехід України на стандарти, норми та принципи НАТО. Ми суттєво просунулися за різними напрямами євроатлантичних реформ, зокрема, ухвалили важливі законодавчі акти та керівні документи у сфері безпеки і оборони”, – повідомив Разумков на зустрічі з заступником генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане в понеділок в Брюсселі.

Спікер нагадав, що Верховна Рада ухвалила закони України “Про оборонні закупівлі” та “Про розвідку”, а також Стратегію національної безпеки України.

“Україна продовжить реформувати свою військову та безпекову сферу відповідно до стандартів НАТО”, – підкреслив Разумков.

За словми спікера, визнання партнером НАТО з розширеними можливостями є важливим етапом реалізації євроатлантичних прагнень України.

Разумков також наголосив, що План дій щодо членства в НАТО є цілком виправданим та безалтернативним кроком України на шляху до її основної мети – приєднання до евроаталантичного співтовариства.

“Ми хотіли б побачити ПДЧ для України в найближчій перспективі і сподіваємося на формування серед союзників необхідного консенсусу в цьому питанні”, – сказав він.

Глава українського парламенту підкреслив, що Україна радо сприймає наміри союзників підтвердити політику “відкритих дверей” Альянсу під час наступного саміту НАТО. Важливо, що країни-учасники альянсу, як і Україна, готові докласти максимум зусиль для відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на високому рівні.

“Ми вдячні Парламентській асамблеї НАТО, а також союзникам, що було підтримано пропозицію України про перенесення проведення чергової весняної сесії ПА НАТО на кінець травня 2022 року в Києві. Я сподіваюся, що коронавірус не завадить нам в цьому”, – сказав голова Верховної Ради.

Разумков зазначив, що серед ключових завдань українського парламенту є поглиблення співпраці з України з НАТО, спрямованої на підтримку безпеки в євроатлантичному просторі.

“Україна високо цінує незмінну солідарність союзників з нашою державою і рішучу позицію НАТО щодо триваючої агресії Російської Федерації в Криму і на Донбасі”, – підкреслив Разумков.

Глава парламенту висловив вдячність державам-членам за підтримку внутрішніх реформ в Україні, а також за зацікавленість і підтримку ініціативи України щодо створення “Кримської платформи”, кінцевою метою якої є деокупація Криму.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.