Шостого квітня премʼєр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч з “малою фракцією”.

У неї входять глави комітетів і заступники керівника фракції СН.

«Слуга народу» розповів, що пік епідемії коронавірусу влада чекає через два тижні, а карантин можуть почати послаблювати в середині травня.

Про це «Бабелю» розповів один з учасників зустрічі.

«Нічого втішного премʼєр не сказав. Динаміка недобра, фахівців для роботи з ШВЛ у нас мало, пік епідемії очікують через два тижні», — розповіло джерело.

За його словами, премʼєр прогнозує, що карантин, не в жорсткій формі, може тривати до вересня, але через серйозні проблеми в економіці влада сподівається, що люди зможуть почати повертатися на роботу вже у другій половині травня.

На зустрічі також обговорювали питання щодо майбутньої вступної кампанії у виші. Швидше за все, вона співпаде з карантином, й уряд повинен заздалегідь попередити абітурієнтів про терміни та умови цієї кампанії.

Варто зазначити, що Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання парламенту наприкінці нинішнього тижня – 9 або 10 квітня.

Про це повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков в ефірі телеканалу «Україна 24».

Він зазначив, що головним питанням буде розгляд змін до державного бюджету на 2020 рік.

«Я думаю, що на цьому тижні так само буде позачергове засідання Верховної Ради. Я думаю, що це буде відбуватися до кінця тижня. Можливо, четвер, можливо, п’ятниця», – сказав Разумков.

Спікер підкреслив, що з питань внесення змін до бюджету плідно співпрацюють профільний комітет, Кабмін і Мінфін.

«Я думаю, що найближчим часом їх доопрацювання вже буде запропоновано народним депутатам. Будуть враховані ті поправки і пропозиції, які також з’являться. На позачерговому засіданні ми будемо розглядати це питання», – додав Разумков.

Окрім того, за словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, скорочення зарплат буде стосуватися всіх. Зокрема і наглядових рад.

“Буде урядовий законопроєкт, пов’язаний зі змінами до бюджету. Багато слушних пропозицій було і про зменшення зарплат для чиновників. Я розумію, що всі хочуть отримувати гідну зарплату, але сьогодні такі виклики перед державою, що мабуть треба трохи вгамувати апетити”, – підкреслив спікер парламенту.

За словами Разумкова, це буде стосуватися всіх, в тому числі і членів наглядових рад.

“Це буде стосуватись всіх. В тому числі наглядових рад. Ми запропонували саме таку позицію до Кабінету міністрів України. І народні депутати, і міністри, всі. Обмеження буде на рівні 10-ти мінімальних заробітних плат”, – заявив він.