Німеччина підтвердила візит Ангели Меркель до України 22 серпня. Очевидно, що головною темою перемовин стане безпека України в контексті дивної лояльності німецького політичного істеблішменту до російського проєкту “Північний потік – 2”, адже це не економічний проєкт, а черговий етап гібридної агресії Росії не лише проти України, а і Європи загалом.

4

Про це пише у фейсбук Сергій Іванов.

Вже зараз Росія шантажує ЄС газом, і це означає, що газ для неї – це зброя. Раніше Меркель дуже обтічно висловилась про гарантії безпеки, які Німеччина збирається надати Центральній та Східній Європі у контексті “Північного потоку – 2”, проте досі незрозуміло, як саме вони виглядатимуть та чим забезпечуватимуться.

Ба більше, нам чудово відомо, як не працюють жодні гарантії, коли Росія не хоче, щоб вони працювали. Згадаємо Мінські угоди, в підготовці яких пані Меркель брала безпосередню участь.

Росія як не виконувала їх, так і не виконує – припинення вогню не відбулося, Червоний хрест на окуповані території не допускається.

Отже, зараз потрібно визначитись з відповіддю на просте питання: як Німеччина може гарантувати безпеку України, якщо Росії чхати на будь-які гарантії й навіть на власні.

Як заявив в ефірі на 24 каналі експерт з питань управління репутацією Борис Тизенгаузен, німецька канцлерка Ангела Меркель планує свій візит в Україну і безумовно на ньому зокрема обговорюватимуть безпеку та війну на Сході. Адже Меркель брала участь у розробці мінських домовленостей.

За його словами, річ у тому, що умовно альтернативний процес кластерів вже запустили. Мовиться про реалізацію мінських домовленостей, але не в тій послідовності і не в тому комплексі, в яких документ прописали.

“Тому я думаю, що, можливо, обговорюватимуть якийсь альтернативний проєкт політичної реалізації мінських домовленостей”,– наголосив Тизенгаузен.

Він зазначив, що для відповідної дискусії достатньо і мінської групи, і нормандського формату.

“Позиція Росії (спочатку вибори, потім – контроль над кордоном), як наголосив експерт, є зовсім неприйнятною. “З такою позицією проукраїнські позиції фізично не зможуть брати участь у виборах на окупованих територій”, – він додав.

Політолог і журналіст Дмитро Воронков пов’язує цей візит з майбутнім самітом “Кримської платформи”. Особливо з урахуванням того, що дата саміту призначена на 23-є серпня, тобто на наступний день.

“Мотив і головне завдання Бундестагу, на мій погляд, це приспати громадське невдоволення України щодо Північного потоку-2. До речі, не випадково МВФ виділяє Україні 2,7 мільярда доларів нібито безоплатно без додаткових умов. Більше того, не випадково очікується, що кошти надійдуть в країну 23 серпня, тобто в день саміту КП. І у сам факт безкоштовної допомоги від МВФ повірити, м’яко кажучи, важко. Швидше це варто розглядати як якусь “компенсацію”, наявність умов, але строго закулісних. І, до слова, сума цього траншу також невипадково збігається з сумою, яку німці пропонували раніше в якості компенсації на реконструкцію української ГТС і “зелену енергетику”, — говорить експерт.

Тому щодо причин даного візиту Меркель саме за день до саміту, Дмитро Воронков передбачає дві версії. Перша полягає в тому, що Меркель хоче упевнитися, що “угода” відбудеться і на КП не буде якихось неприємних сюрпризів або висловлювань на адресу Німеччини щодо енергетичної безпеки Європи. Тим більше, в разі її присутності на саміті.

Друга — візит, по суті, з тією самою метою або спробою вмовити, якщо в Києві ще немає чіткої визначеності, як себе поводити публічно з цього питання.