Дружина Президента Олена Зеленська у Катарі обговорила з шейхою Мозою бінт Насер Аль Міснед питання подолання наслідків пандемії COVID-19, культурно-гуманітарної співпраці та підтримки молоді. Про це перша леді України написала у Фейсбуці.
“Сьогодні мала приємність поспілкуватися з Її Високістю шейхою Мозою бінт Насер Аль Міснед. Людиною, яка вже 26 років очолює Катарський фонд освіти, науки та суспільного розвитку. На зустрічі ми обговорили низку питань, пов’язаних із подоланням наслідків пандемії COVID-19, культурно-гуманітарною співпрацею та підтримкою молоді”, – зазначила вона.
Дружина Президента зауважила, що поділилася з шейхою досягненнями України у галузі освіти за останній рік, зокрема, про ухвалену Концепцію розвитку STEM-освіти та впроваджену національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн».
Водночас Олена Зеленська зазначила, що їй імпонують започатковані шейхою Мозою Всесвітній інноваційний саміт з питань освіти (World Innovation Summit for Education – WISE) та Всесвітній форум з охорони здоров’я WISH (World Innovation Summit for Health – WISH).
“Ці ініціативи спрямовані на модернізацію освіти шляхом впровадження інновацій та на впровадження інноваційних технологій у галузі охорони здоров’я у глобальному вимірі. Я переконана, що Україна зацікавлена та готова брати активну участь у цих глобальних ініціативах, які дедалі більше викликають широкий міжнародний інтерес”, – пояснила вона.
Дружина Президента додала, що в кожної першої леді чи джентльмена світу є цінний досвід, яким важливо обмінюватися.
“Так ми зможемо використати нашу “м’яку силу” для розв’язання багатьох актуальних питань сьогодення”, – переконана вона.
Також перша леді Олена Зеленська відвідала Національний музей Катару, де з її ініціативи був підписаний Меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда.
Таких домовленостей було досягнуто після перемовин Олени Зеленської та голови катарської організації Qatar Museums шейхи Мейасси бінт Хамад Аль Тані.
«Я хочу, щоб українська мова лунала в історичних пам’ятках всюди, де є українці. Впровадження першого україномовного аудіогіда в Катарі – чудовий крок для наших країн для пізнання одна одної», – відзначила Олена Зеленська.
Зі свого боку шейха Мейасса підтримала ініціативу дружини Президента України та відзначила, що сподівається, що це лише перший крок у співпраці двох країн.
«Ваша ініціатива спонукала мене замислитися, щоб у більшості українських музеїв активно лунала й арабська мова», – звернулася до Олени Зеленської шейха Мейасса бінт Хамад Аль Тані.
Крім того, під час перемовин Олени Зеленської та шейхи Мейасси бінт Хамад Аль Тані сторони обговорили низку конкретних проектів у культурній сфері. Зокрема, обмін досвідом між працівниками музейних установ двох країн, проведення спільних заходів в Україні та Державі Катар у галузі культури, мистецтва та моди, а також впровадження онлайн-виставок, які набули актуальності в часи COVID-19.