У Миколаєві під час засідання комісії міськради з питань етики посварилися двоє депутатів від проросійської ОПЗЖ. Раніше один з них відзначився відмовою говорити українською мовою під час сесії ради.

Одіозний депутат Максим Невєнчаний просив про виступ на комісії, проте його колега Олександр Медведєв закликав його”не базарити”. Примітно, що Невєнчаний прийшов на засідання комісії, членом якої він не є.

“Перестань, не базарь”, – сказав Медведєв колезі, поки той спілкувався з головою комісії.

“Що?”,- запитав Невєнчаний.

“Не базарь”, – повторив Медведєв.

“Що не базарь?”,- уточнив знову Невєнчаний.

Пізніше, після виступу Невінчаного між ним і Медведєвим стався ще один діалог.

“Ти приходиш як депутат міської ради. Кладеш своїм кострубатим почерком написане рішення і кажеш:” Будьте ласкаві”, – сказав Медведєв.

“У мене було написано не кострубатим почерком”, – заперечив той у відповідь.

“Я просто кажу тобі, як треба робити”, – сказав Медведєв.

“Не треба мені говорити, як треба робити. Я ж не кажу вам, як треба робити”, – заявив Невєнчаний.

“Апарат ради для того і існує, щоб тобі правильно розробити це питання”, – резюмував його колега.

Нагадаємо, раніше в міськраді Миколаєва представники ОПЗЖ відмовилися говорити українською мовою – меру довелося побути для них перекладачем.

Зокрема, депутат Владислав Чайка взяв слово і почав говорити російською. Присутні в залі активісти зробили йому зауваження, на що той перейшов на українську, і запевнив, що володіє нею. Після цього мер нагадав йому про норми мовного закону.

“Конституцію я не порушую. Я можу розмовляти і українською, якщо вам так буде завгодно, можу розмовляти. Але мої батьки розмовляли і думали російською мовою. Тому я залишаю за собою право говорити тією мовою, якою я хочу”, – заявив представник ОПЗЖ.

Після цього він продовжив виступ російською, а мер почав перекладати його промову українською.

Колега Чайки по фракції Олександр Медведєв також не захотів виступати українською. Його промову також перекладав мер.

“Я не знаю, скільки коштують послуги перекладача-мера. Це ми окремі розцінки складемо. За рахунок тих премій, які він собі виписує”, – відреагував на це Медведєв.