Ігорю Коломойському в Україні досі не вручили підозри у справі “Приватбанку”. Про те, чи є підозра олігарху у США, невідомо. Це питання можуть обговорити на зустрічі Володимир Зеленський та Джо Байден.

Таку думку висловив журналіст та екснардеп Сергій Лещенко. Він не виключає, що це питання можуть порушити.

“Не виключаю, що під час розмови Байден може натякнути Зеленському. Мовляв, ми розслідуємо, а де ваше розслідування”, – зазначив Лещенко.

Підозру Коломойському має висунути велике журі штату Огайо, яке оперує матеріалами Міністерства юстиції та ФБР. Найімовірніше, президент США знатиме, чи таку підозру висунуто і затверджено.

“Зеленський скаже, що це справа Національного антикорупційного бюро, а там немає підозри, оскільки не зібрано достатньо доказів. Це діалог, у якому ніхто нікого в кут не зажене”, – зауважив Лещенко.

За його словами, низка осіб, які можуть бути причетні до махінацій у “Приватбанку”, вже отримали підозру. Однак не Коломойський.

“Треба, щоб хтось почав співпрацювати зі слідством. Потрібні серйозні докази”, – пояснив Лещенко.

Нікому невідомо, чи є підозра Коломойському у США, адже влада не розголошує такої інформації. Так було і з олігархом Дмитром Фірташем – він дізнався про свій статус підозрюваного у США лише тоді, коли намагався приїхати туди.

“Так само Коломойський досі не знає. Він не може це перевірити, бо не виїжджає за кордон”, – сказав Лещенко.

Мовиться про справу “ПриватБанку”, коли з нього вилучали гроші через різні підставні компанії. Як зазначив Лещенко, ці гроші потрапляли на американський фінансовий ринок, щоб пізніше купити нерухомість у кількох штатах Америки.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський очікує від зустрічі з президентом США Джо Байденом конкретики та співробітництва у сферах безпеки, оборони та економіки.

Про це він сказав у Вільнюсі на пресконференції із президентом Литви Гітанасом Науседою.

“Чого ми (Україна, – ред.) очікуємо від зустрічі з президентом США? Конкретики, розуміння, питання: оборони, безпеку, економіка. За всіма трьома напрямками, я вважаю, ми повинні розуміти, як ми можемо співпрацювати, де дійсно США нас будуть підтримувати. Сьогодні ми відчуваємо двопартійну підтримку і ми вдячні Сполученим Штатам”, – сказав Зеленський.

Раніше повідомлялося, що українська сторона ще не має підтверджених дат візиту президента Володимира Зеленського до США, але до нього активно готуються.

Як відомо, президент США Джо Байден у телефонній розмові на початку червня запросив Зеленського відвідати Штати у липні. Це сталося перед першою особистою зустрічі Байдена та президента РФ Володимира Путіна у Женеві 16 червня.