Експосол України в США Валерій Чалий під час спецефіру “Женевська зустріч” у програмі “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” заявив, що з відеокадрів перед зустріччю Джо Байдена і Володимира Путіна можна сказати, що президент Росії хвилюється.

“Той body language (мова тіла), який ми бачили, коли сиділи спочатку. Картинка була, домовилися нічого не говорити. Взагалі дивна така картинка, коли зараз всі міжнародні канали і українські канали вижимають максимум з того, що ми побачили. Я побачив Путіна, який хвилюється, і Лаврова особливо. Лавров рідко себе так поводить. Ну дуже хвилюється. А може їм було трохи незвично, що вони ніяк не можуть вигнати журналістів. Чому я кажу вигнати? Бо російські охоронці говорять go away (забирайтеся, ідіть звідси), це взагалі виходить за усі рамки. І те, що дали їм цим займатися, я бачу, наскільки серйозно там ставляться до того, щоб не було ніякого… щоб ніде не просочилася ніяка інформація”, – зазначив український дипломат.

Коментуючи можливі теми переговорів двох президентів, Чалий заявив:

“Я думаю, що там може йти розмова про обмін американців, які сидять в тюрмі в Росії, і росіян під американським контролем. Можуть бути відновлені посли в обох країнах. Може бути пред’явлена Байденом Путіну особиста інформація про те, що Байден знає те, що Путіну дуже цінне – це його активи”.

До слова, президент Росії Володимир Путін перед зустріччю з президентом США Джо Байденом влаштував кілька провокацій проти Штатів, зокрема, кібератак.

Про це розповів під час марафону “Женевська зустріч” в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” експосол США в Україні Джон Гербст.

“Загалом, я не очікую конкретних результатів цієї зустрічі. Байден запросив Путіна на цю зустріч, щоб поговорити про наші турботи, про поведінку російської зовнішньої політики. Ви в Україні прекрасно розумієте ці проблеми, тому що вони зараз воюють проти вас… Але Байден теж хотів поговорити про те, де ми можемо працювати разом, наприклад, щоб обмежити ядерну зброю. Це його мета”, – сказав Гербст.

При цьому американський дипломат зазначив, що для Путіна успіхом вже є сам факт зустрічі з Байденом. За його словами, Путін “хоче, щоб світ бачив його нарівні з Америкою, попри те, що немає ніякого рівняння між Америкою і Росією”.

“Але, на мою думку, Путін досяг ще одного результату. Він зараз кілька провокацій проти Америки зробив до цієї зустрічі, і відповідь Байдена була м’якою, слабкою. Я маю на увазі кібератаки на Америку. Путін показує, що до зустрічі він може робити такі провокації без відповіді з американського боку. Байден повинен це якось поправити. Може, ми побачимо, що він це зробить, але потрібно чекати”, – зазначив експосол США в Україні.