Глава фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія вважає, що ультиматуми грузинської сторони на тлі інформації про можливе призначення Саакашвілі на посаду віце-прем’єра, є “політичним тиском”.

Про це він сказав під час прямого ефіру програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Коли хтось, інша країна, будь-яка країна, велика чи маленька, буде нам казати: ми будемо відкликати посла чи робити якийсь дипломатичний тиск через призначення будь-якої людини, громадянина Україна, в уряд, то ми це не будемо допускати”, – заявив він.

За його словами, Грузія має поважати суверенітет інших країн і пам’ятати, що Україна – це суверенна держава.

Арахамія зазначив, що “неможливо уявити, щоб так вчинила Україна”, маючи на увазі тиск чи шантаж щодо інших держав.

“То чому це можна робити стосовно України?”, – зауважив він.

Глава фракції додав, що ніхто не має робити який-небудь тиск щодо призначень, які роблять в Україні.

Проте такої відповіді грузинському парламенту було очевидно мало і у Грузинському парламенті просять Верховну Раду України не призначати Міхеїла Саакашвілі віцепрем’єр-міністром з питань реформ. В іншому разі це “підірве відносини між двома країнами та затьмарить співробітництво”.

Про це йдеться в офіційному листі спікера парламенту Грузії Арчіла Талаквадзе на ім’я голови ВРУ Дмитра Разумкова, яке потрапило в розпорядження OBOZREVATEL. Лист датований 24 квітня.

Парламент Грузії висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з можливими призначенням колишнього президента Міхеїла Саакашвілі на пост віцепрем’єра України.

“Пане спікере, всім відомо, що грузинський суд заочно визнав Міхеїла Саакашвілі винним у низці серйозних кримінальних справ. Його провину в цих тяжких злочинах підтвердили всі три судові інстанції нашої країни. На пана Саакашвілі накладається політична відповідальність за системні провали в сфері прав людини, зловживання службовими повноваженнями, обмеження свободи ЗМІ, порушення прав на власність та створення загрози вільним виборам під час свого правління”, – стверджується в повідомленні.

Саме тому ймовірне призначення Саакашвілі “може підірвати відносини між державами та інституціями”.

“Його можливе призначення затьмарить політичну співпрацю між нашими урядами та наші спільні зусилля. У нас багато спільних викликів та цілей на шляху відновлення територіальної цілісності й членства в Євросоюзі та НАТО. Я пишу вам, оскільки вірю, що наші співгромадяни повинні бути інформовані про ці обставини й розуміти предмет нашої заклопотаності, з яким також слід ознайомитися нашим українським колегам до ухвалення будь-яких рішень”, – підкреслив спікер парламенту Грузії Арчіл Талаквадзе.