Президент України Володимир Зеленський заявив, що відсутність з боку Євросоюзу стратегічного бачення цілей “Східного партнерства” робить формат не таким предметним і напівживим. Наступний саміт “Східного партнерства” відбудеться в грудні 2021 року.

Про це Володимир Зеленський заявив на міжнародній конференції у Батумі.

“У грудні має відбутися черговий саміт “Східного партнерства”. Це дуже важливо, але відсутність з боку ЄС стратегічного бачення цілей “Східного партнерства” робить цей формат не таким предметним і напівживим. Нам не потрібен саміт заради саміту, у нас гинуть люди, у нас війна. Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи, інакше не зрозуміла доцільність взагалі”, – заявив Зеленський.

Він також підкреслив, що саміт повинен показати бачення Євросоюзу на відносини з партнерами.

“Наступний саміт повинен показати чітке бачення відносин з найближчими партнерами з боку ЄС, тому будемо підтримувати цю ініціативу рівно стільки, наскільки вона сприятиме реалізації наших європейських устремлінь”, – додав Зеленський.

Також президент України заявив що, російська агресія спрямована на гальмування шляху України до ЄС. Україна все робить для того, щоб стати членом блоку.

Він подякував лідерам ЄС за їхню підтримку на шляху вступу України до Євросоюзу.

“На жаль, триваюча агресія РФ, гібридні атаки, окупація, спрямовані на те, щоб гальмувати наш рух до цієї інтеграції”, – заявив він.

Крім того, Володимир Зеленський виступив за розширення території ЄС коштом входження в нього України, Молдови та Грузії.

“Ми хочемо, щоб територія Євросоюзу стала більше і через цей вибір території трьох наших країн, на жаль, стали менше”, – сказав Зеленський.

При цьому президент України висловив упевненість, що зменшення територій України, Молдови та Грузії – це тимчасове явище. “Ми знаємо точно, що це тимчасово, але наскільки тимчасово – багато в чому залежить від вас, шановні європейці”, – додав глава держави.

“Доказом того, що нашим країнам є місце в європейському майбутньому, на мій погляд, може стати надання Україні, Грузії, Молдові європейських перспектив, як державам, які поділяють спільні цінності”, – зазначив він.