У середу, 18 листопада 2020 року, в Оболонському районі Києва співробітниками Державного бюро розслідувань із залученням сил ГУ БКОЗ Служби безпеки України та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора під час отримання неправомірної вигоди було здійснено затримання діючого прокурора та колишнього співробітника СБУ.

Про це повідомляє поінформоване джерело.

За його словами, зловмисників “прихопили” під час отримання ними хабара у розмірі 600 тис. дол. прямо в приміщенні ресторану японської кухні “Жовте море” на проспекті Героїв Сталінграду.

На знімках, які потрапили в розпорядження журналістів проглядається момент, як невдовзі після викриття ймовірних зловмисників у їх присуності та із залученням понятих правоохоронці перераховують грошові кошти. На фотографіях також видно, що на столі ресторану викладено близько 20 пачок доларових купюр.

О 19:45 18 листопада Офіс Генерального прокурора, а за кілька хвилин – Державне бюро розслідувань офіційно підтвердили інформацію про затримання двох мешканців столиці, які вимагали хабар.

Згідно повідомленням правоохоронців, парочка киян (приналежність яких до числа діючих або колишніх співробітників силових структур не конкретизована) намагалася ввести в оману представника іноземної компанії, якому пообіцяли із залученням особистих зв’язків із керівництвом Генпрокуруратури сприяти активізації розслідування в кримінальному провадженні, де закордонна компанія виступає в якості потерпілої сторони.

Свої послуги зловмисники, дії яких наразі кваліфіковано як шахрайство (ч.4 ст.190 КК України) буцімто оцінили в 500 тис. дол. 18 листопада 2020 року їх схопили під час передачі першого траншу за “вирішення питань” у розмірі чверті мільйона доларів.