У роковини початку російської агресії в Україні Дмитро Кулеба записав зворушливе відеозвернення. У ньому очільник українського МЗС підкреслив, що Росія назавжди втратила Україну зі сфери свого впливу, напавши на неї 7 років тому.

Кулеба почав свій виступ, назвавши імена українців, яких убили або незаконно утримують російські бойовики.

Міністр закордонних справ підкреслив, що кожну з таких історій не можна забути й пробачити, “це лють, яка не дає опустити руки”.

“Сьогодні виповнюється 7 років відтоді, як Росія віроломно напала на Україну. Коли Володимир Путін віддав наказ “зеленим чоловічкам” почати захоплення Криму. Та він не врахував головного: він кинув виклик не лише українській державі, яка тоді була у тяжкому стані. Він кинув виклик нескореному українському народу”, – зазначив Кулеба.

Він наголосив, що завдяки діям українських громадян Москва не змогла досягнути своєї стратегічної мети. За словами Кулеби, Росія не лише не змогла утримати Україну у сфері свого впливу, але й навпаки назавжди втратила її.

Зазначимо, що 20 лютого 2014 року почалася активна фаза російської операції по захопленню та окупації українського півострова Крим. Вже 27 лютого “зелені чоловічки” та “ряжені” диверсанти захопили парламент й уряд автономії та встановили ефективний контроль над суверенною територією української держави.

Дмитро Кулеба нагадав також про підтримку України з боку світової спільноти. Крім того, він нагадав про запуск “Кримської платформи”.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла проєкт постанови про звернення до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентських асамблей ОБСЄ і НАТО, а також до урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Криму, порушень прав людини і про звільнення українських політв’язнів.

Депутати зазначають, що Росія не просто продовжує окупацію українського півострова, але й переслідує кримських татар, активістів, журналістів. Верховна Рада звернулася до світу з проханням:

  • засудити дії Росії, які суперечать міжнародним нормам;
  • посилити санкції проти РФ і продовжити політику невизнання окупації;
  • допомогти Україні повернути території, в тому числі через “Кримську платформу”;
  • натиснути на окупантів санкціями, щоб змусити звільнити українських політв’язнів;
  • протидіяти мілітаризації півострова Росією;
  • вимагати від РФ припинити агресивні дії в Чорноморському регіоні, припинити торговельну блокаду Чорного і Азовського морів під виглядом військових навчань;
  • вимагати припинити захоплення українських ядерних об’єктів у Криму і не допустити розміщення там ядерної зброї;
  • вимагати припинити переслідування кримських татар і порушення їх прав;
  • вимагати припинити депортацію кримських татар з півострова і заселення його росіянами.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.