Президент Володимир Зеленський вважає, що зустріч з главою Кремля Володимиром Путіним таки відбудеться. Український глава держави запропонував провести її, наприклад, у Ватикані.

Про це український президент повідомив в інтерв’ю італійському виданню. На думку Зеленського, без зустрічі досягнути миру на Донбасі неможливо.

Про конкретну локацію сторони поки не домовлялись. Проте, на думку глави України, ідеальним місцем може стати саме Ватикан – адже тут доречно говорити про діалог та мир.

“Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися задля вирішення конфліктів між державами та розбудови мирного майбуття”, – сказав Глава держави.

Раніше, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна має продовжувати переговори з врегулювання ситуації на Донбасі в усіх наявних форматах і на всіх майданчиках.

“Нині вся команда президента (Володимира – ред.) Зеленського продовжує працювати. Необхідно продовжувати працювати на всіх напрямках і в усіх форматах. Тому що ми не знаємо, врешті-решт, який формат принесе на нашу землю спокій, коли ми зможемо повернути всі наші території й усіх наших людей і закінчити війну”, – заявив Єрмак в ефірі телеканалу “Україна 24” у вівторок.

Він зазначив, що ” переговори дуже непрості, але їх треба обов’язково продовжувати”.

“Ви всі пам’ятаєте, що минулого року вдалося досягти хоча б на кілька місяців, але повного припинення вогню на Донбасі, хоча, на жаль, згодом воно було з порушеннями, але ми бачили, що ті кілька місяців дали можливість нам зберегти життя наших героїв, наших людей на фронті”, – сказав він.

За словами керівника Офісу президента, “він працює над організацією зустрічі президентів України та Росії, проте наразі не відома ні дата, ні місце проведення цих переговорів”.

“Я абсолютно впевнений, що вони будуть дуже змістовними, тому що є багато тем для переговорів. Треба підбити підсумки, яких було досягнуто в грудні 2019 року під час саміту “нормандського формату”, треба обговорити велику кількість питань, і тому я вважаю, що, безумовно, ці переговори можуть стати знаковими, можуть стати дійсно історичними”, – резюмував Єрмак.