Як свідчать знакові міжнародні події після проведення саміту США-РФ у Швейцарії, Москві не вдалося дійти згоди з Вашингтоном щодо пріоритетних для Кремля питань.

Таку оцінку ситуації російський опозиціонер та правник Марк Фейгін дав в програмі “Студія Захід” з Антоном Борковським на Еспресо.TV.

Як наголосив Фейгін, стаття Володимира Путіна у німецькому виданні Zeit, що вийшла вже після повернення російського президента додому, є різко антиукраїнською та антизахідною, отже керівництво Росії оцінило зустріч в Женеві як невдачу і вертається до жорсткого протистояння. Ще більш показовою подією, на його думку, була провокація Прикордонної служби ФСБ щодо британського есмінця Defender у водах Чорного моря.

Причому наказ вести вогонь у бік британського війського корабля, сказав Марк Фейгін, погоджувався на рівні президента РФ.

“Подібного роду провокація готувалася на вищому рівні. Щонайменше, на рівні генералітету генштабу Міністерства оборони (Росії – ред.) і, я думаю, навіть вище. З Путіним це узгоджувалося. Мовляв, “ми ось тут знаємо, що вони підуть цим курсом і ми спробуємо створити ситуацію щоб підкреслити: це наші територіальні води й ніякі ваші “Кримські платформи”, ніякі ваші підписання договорів між ВМФ Британії та України на нас взагалі не справляють ніякого враження”, – зазначив Фейгін.

“Дивіться, ми готові відповідати військовим шляхом. І ніякі зустрічі з Байденом не є тут передумовою хоч для якогось діалогу”, – передав він хід думок у Кремлі.

Одначе, як наголосив Марк Фейгін, подібні дії можуть мати незворотні наслідки для провокаторів, про що добре усвідомлювали на радянському флоті і тому уникали чогось подібного.

До слова, Володимир Зеленський упевнений, що під час нещодавньої зустрічі президентів США та Росії обговорювалося питання територіальної цілісності й суверенітету нашої держави, але Україну ніхто “не продавав”.

Про це Президент України заявив в ефірі програми “VIP з Наталією Мосейчук” на каналі “1+1”.

“Вважаю, позитивно, що вони (президенти США і РФ – ред.) зустрілись, позитивно, що точно ніхто нікому не “продавав” Україну. Я впевнений, вони знають моє різке відношення до цього”, – сказав Зеленський.

Водночас він висловив упевненість, що американська сторона порушувала “питання Донбасу і підтримки нашого суверенітету й територіальної цілісності”.

Глава держави додав, що Байден і Путін дійсно обговорювали тему ПДЧ в НАТО для України, але коротко.

“Щодо НАТО, упевнений, що говорили, дійсно, одним мазком. Упевнений, що Путін, я думаю, отримав інформацію, що завтра чи післязавтра навряд чи Україна отримає ПДЧ. Я думаю, що йому ніхто нічого не обіцяв, упевнений, що і навпаки – він нічого не обіцяв”, – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, Джо Байден і Володимир Путін зустрілися в Женеві 16 червня. Під час пресконференції після саміту Байден заявив, що Вашингтон і надалі підтримуватиме територіальну цілісність та суверенітет України.

Путін після зустрічі сказав, що теми можливого вступу України в НАТО з Байденом “торкнулися мазком”.