Народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін в ефірі програми “Сьогодні Ранок” на телеканалі “Україна 24” прокоментував акцію протесту фізичних осіб-підприємців у центрі Києва 29 червня.

“Як і впродовж останнього року, йдеться про фіскалізацію. Особисто я і колеги маємо регулярну можливість комунікувати з представниками протестувальників, які регулярно під час пленарних засідань прогулюються зокрема в урядовому кварталі. Вони хочуть, наскільки я розумію, перегляду рішень податкового комітету, зокрема покращеної комунікації з паном Гетманцевим (главою податкового комітету Ради – ред.), наскільки мені зрозуміло, і перегляду тих законодавчих ініціатив, які були ухвалені 2020 року. З того, що я бачив і чув безпосередньо від них, саме на цьому зосереджені їх позиції. Це якщо відкидати трошки політичних гасел”, – сказав він.

На запитання, чи вийдуть до мітингувальників нардепи, Безгін відповів:

“Абсолютно не бачу проблеми, я вважаю, що це правильно, коли громадяни приходять, і якщо вони готові на конструктивний діалог, народні депутати мають з ними спілкуватися. Головне, там були певні на Майдані сутички, щоб все залишалося без ескалації у винятково мирному форматі. Думаю, немає перепон і перешкод, щоб вести нормальний цивілізований діалог. Головне – без сутичок з усіх боків”.

Нагадаємо, у центрі Києва 29 червня триває акція протесту фізичних осіб-підприємців (ФЛП). Протестувальники намагалися принести в урядовий квартал поховальні вінки і три труни, які символізують “похорон мікробізнесу”, відбулися сутички з поліцією.

Як повідомляє в ефірі програми “Сьогодні День” кореспондент телеканалу “Україна 24” Влад Гарнаєв, протестувальники пішли по вулиці Круглоуніверситетській до Банкової, до Офісу президента, вони планують пройти повз Офіс президента і дійти до Верховної Ради.

Акція розпочалася близько 10 ранку на Майдані Незалежності. Вона називається “Похорони мікробізнесу”. Для цього підприємці принесли поховальні вінки та три труни, оскільки з 1 січня фіскалізували три напрямки фізичних осіб підприємців. Люди намагалися пройти з цими атрибутами до Верховної Ради за маршрутом від Майдану через Хрещатик по Круглоуніверситетській на Банкову, повз Офіс президента та під Верховну Раду України, та на шляху руху колони відбувались сутички. Правоохоронці забирали атрибутику. Перша сутичка розпочалась буквально одразу після того, як рушила колона, друга була біля Європейської площі. Наразі інформації про затриманих немає.

Мітингувальники продовжили рух, але вже без атрибутів, з якими вони планували пройти до Верховної Ради.