Ситуація на Бахмутському напрямку вкрай важка. Ворог наступає з небаченою раніше силою.  

Про це заявив лейтенант батальйону “Свобода” НГУ Роман Конон в ефірі телеканалу “Еспресо”.  

За його словами, окупанти намагаються пробитися на траси. 

“Противник намагається вийти з півдня на трасу Костянтинівка – Бахмут, з півночі на трасу Слов’янськ – Бахмут. Ворог використовує різні типи зброї. Попри незначні успіхи ворога у просуванні, траси перебувають під українським контролем. Вони небезпечні, але під контролем ЗСУ”, – зазначив Конон. 

Лейтенант додав, що росіяни намагаються штурмувати Бахмут по кілька годин поспіль. Попри значний тиск українські воїни продовжують захищати фортецю Бахмут та дають ворогу відсіч. 

“Ворог використовує застарілу радянську тактику, але модернізувавши її – це вал живої сили. Спочатку йдуть піхотні підрозділи окупантів на розвідку боєм, потім починається масований вал артилерії й повторюється знов піхотний штурм. Захисники Бахмута дають ворогу відсіч. Б’ємо ворога прицільно, вчора знищили велику групу окупантів”, – додав Конон. 

При цьому керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначає, що окупанти активізувалися не лише на Бахмутському напрямку. Російські  загарбники розширили географію своїх наступальних дій та починають атакувати уже на кількох напрямках. Завдання мінімум – захопити Донецьку та Луганську області.  

Експерт зазначив, що зараз окупанти намагаються зайти у тил ЗСУ, щоб блокувати логістику та окупувати Донеччину. Також російські окупанти розширили географію наступу. Вони намагаються штурмувати позиції наших військових на Куп’янському напрямку, окрім того, ворог продовжує атакувати Лиманський, Бахмутській, Авдіївський та Новопавлівський напрямки. 

На думку Мусієнка, завдання мінімум для росіян – це захоплення Донецької і Луганської областей. Також росіяни хочуть розтягнути українські війська за напрямком Кремінна-Сватове, щоб не дати можливості ЗСУ контратакувати.  

“Вони хочуть, аби наші сили готувалися до відбиття атак з боку, росіяни хочуть обійти з флангу на Куп’янськ. Плюс використовують близькість до кордону, там поруч Бєлгородська область”, – вважає військовий експерт.  

Також метою РФ є прорив оборони на Лиманському напрямку у бік Слов’янська. 
 
Проте наразі шанси в окупантів невеликі. Українські воїни стійко тримають оборону та відбивають більшість ворожих атак. Навіть не дивлячись на велику кількість “гарматного м’яса” зі сторони РФ, шанси на вихід на адмінкордони Луганщини та Донеччини в кремлівських загарбників невеликі. Такої ж думки дотримується і військовий експерт Олег Жданов . Він також оцінив можливість окупантів захопити Дніпро в ході нового наступу на Україну та сумнівається, що росіяни зможуть хоча б вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. 

“Ймовірність того, що наступ російських військ дійде до міста Дніпра дорівнює 0,01%. 99,9% – що наступ РФ не те, що не дійде до Дніпра, а навіть не вийде на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. У нас є всі шанси утримати позиції”, – заявив експерт у своєму YouTube-каналі. 

Також він нагадав, що Кремль ніколи не хвилювали втрати російської армії. 

“Подивимося, на скільки часу у російських військ вистачить сил і ентузіазму, щоб тримати цей темп наступу з такою кількістю втрат. Хоча кількість втрат Кремль ніколи не хвилювало, але наскільки вистачить поповнювати ряди мобілізованих”, – підсумував Жданов.