Дмитро Гордон заявив 1 грудня в ефірі телеканала “Україна 24”, що не любить російської влади, оскільки замість того, щоб наводити лад у своїй країні, вони втручаються у справи інших країн, передусім сусідніх.

Ведучий Василь Голованов під час дискусії зазначив, що в Україні досить багато людей, які хочуть бачити свою країну не просто успішною і незалежною, “вони бачать її анти-Росією”.

“Держава Росія все зробила для того, щоб таких людей у нас було багато. Я повторюю: не прості росіяни, а держава, – сказав Гордон. – Я прекрасно ставлюся до росіян, великої російської культури й російської мови. Але я не люблю держави Росія. Дуже не люблю! Я не хочу говорити слово “ненавиджу” – воно якесь пишномовне, у ньому якась фальш відчувається іноді, а мені не хочеться бути фальшивим. Але я ненавиджу державу Росія, це правда”.

Він зазначив, що керівники Росії “по-скотськи” повелися стосовно його батьківщини, і перерахував, за що саме ненавидить державу Росія.

“За хамство великодержавне, за шовінізм великодержавний, за те, що, не розібравшись у себе вдома, не зробивши щасливим життя своїх громадян (за даними Рахункової палати РФ, зі 146 млн громадян РФ 20,3 млн живуть за межею бідності. – ред.), вони лізуть в інші країни, на інші території насаджувати свій нікчемний спосіб життя. Ось за це ненавиджу. Спочатку дайте щастя своєму народові, а вже потім розповідайте іншим, яке воно, щастя. А поки ви самі не дали його своїм людям, поки у вас люди у злиднях, в алкоголізмі й репресіях живуть, чого ви лізете до нас, білорусів, сирійців, лівійців, молдаван?” – обурився журналіст.

Він зазначив, що і російській владі, і українській насамперед потрібно думати про розвиток своїх країн.

“Що стосується анти-Росії, то я прихильник того, щоб було менше гасел, а Українська держава робила все так красиво, щоб усі захотіли жити в Україні. Я щось не бачив, щоб люди з Америки хотіли жити в інших країнах. Ось чесно: не бачив! Або щоб швейцарці бігли зі Швейцарії. Але українці з України, а росіяни з Росії мільйонами їдуть. Чому? Не від гарного життя. А чому американці не біжать? Тому що від гарного не біжать. Ось і вся історія”, – сказав журналіст.