У резолюції Європейського парламенту, яка була ухвалена на випадок вторгнення Росії, йдеться про те, що отруєння колишнього президента України Віктора Ющенка є справою рук російських спецслужб.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” 30 квітня євродепутат Пятрас Ауштрявічюс пояснив, що питання отруєння не тільки Ющенка, але й інших опонентів російського президента Володимира Путіна є сигналом для останнього.

“Росія використовує отруєння своїх опонентів. Це роблять інституції, які безпосередньо пов’язані з Кремлем. Серед постраждалих не тільки сім’я Скрипалів. Перелік дуже довгий”, – сказав політик.

За словами євродепутата, таким чином Європа посилає сигнал Путіну: ми знаємо, що ви робите і якщо будете продовжувати, то заплатите високу ціну.

Відзначимо, що в документі Європарламенту Ющенко, Скрипаль, Володимир Кара-Мурза, Олексій Навальний та інші названі жертвами російських спецслужб. Також зазначається, що вони були або є опонентами президента РФ.

Нагадаємо, раніше Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка передбачає відключення Росії від платіжної системи SWIFT і припинення закупівлі російських запасів нафти та газу в разі вторгнення РФ в Україну.

Про це свідчать результати голосування. Документ підтримали 569 депутатів, проти виступили 67, утрималися 113.

Резолюція називається «Про Росію, справу Олексія Навального, нарощування її військової потужності на кордоні з Україною і російський напад на Чеську Республіку».

Також документ передбачає у разі вторгнення в Україну санкції проти російських олігархів і членів їхніх сімей та замороження їхніх активів.

У резолюції наголошується, що Росія становить зовнішню загрозу європейській безпеці. Крім того, влада країни веде внутрішню війну проти власного народу шляхом систематичного придушення опозиції.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.