Попередня влада обіцяла, але так і не ухвалила закон про “народовладдя через референдум”.

Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” заявила народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук.

“В 2014 році Петро Олексійович обіцяв зробити своїм першим законом закон про народовладдя, і ба більше — законопрект був внесений від БПП і Народного фронту, але чомусь документ відкликали. Лідер ОПЗЖ Юрій Бойко теж обіцяв і говорив, що дуже потрібен Україні закон про народовладдя”, — сказала вона.

Українці занадто довго чекали право на владу, продовжила нардеп.

“Бо поки ми 20 з гаком років ламаємо списи щодо нашої стратегічної власності, так гарно говоримо про „Укроборонпром“, про держпідприємства — поляки на підставі результатів референдуму від лютого 1996 року передали державну власність в активи пенсійного фонду. Поки українці змушені влаштовувати сміттєві люстрації для своїх чиновників на місцях, силою скидаючи мерів міст із займаних посад — поляки відкликають депутатів і міських голів на підставі результатів референдуму. І поки ми 20 чи 30 років розповідаємо про референдум — латвійці, естонці, поляки і румуни провели референдум, і вступили до ЄС. Вони сьогодні і в ЄС, і НАТО”, — пояснила Верещук.

Нагадаємо, 26 січня парламентарі ухвалили в цілому закон “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”.

Відповідне рішення підтримали 255 народних депутатів України.

Проект закону про “народовладдя через референдум” перебував на розгляді Верховної Ради більш ніж пів року. Його вніс президент Володимир Зеленський, який від початку каденції обіцяв встановити народовладдя в Україні.