В умовах зовнішньої загрози для України політики мають не нагнітати ситуацію, а заспокоювати суспільство, заявила нардепка від “Слуги народу”, голова підкомітету з державної безпеки й оборони комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Військові будуть воювати, це їхній обов’язок, це їхня робота, і вони її будуть робити якнайкраще. Ми, політики, маємо займатися тим, щоб навпаки – заспокоювати суспільство, – підкреслила вона. – Ми маємо робити все, щоб суспільство спало спокійно, розуміючи, що в цій країні є і влада, і опозиція, які дивляться в одну сторону, які перед загрозою, яка дійсно є і нависла над нашою державою, уміють консолідуватися”.

Також раніше Ірина Верещук в ефірі телеканалу “Еспресо” заявила, що Президент України Володимир Зеленський в умовах пандемії зробив більше, ніж попередники.

“Чи не було зроблено багато, попри критику, попри червоні лінії, які малювали всі кому не лінь, чи не було повернуто полонених? – сказала політикиня. – Чи не було дійсно встановлено режим тиші, припинення вогню, коли в 10 разів зменшилася летальність? Коли ми дійсно мали можливість хоча б трішки оговтатися й укріпити нашу обороноздатність”.

Верещук наголосила, що саме за час президентства Зеленського відбулися зрушення в ухваленні законів, які допомагають Україні рухатися в НАТО.

“Ми маємо на увазі закон про розвідку – він прийнятий. Ми маємо на увазі закон про оборонні закупівлі – він прийнятий. Ми маємо на увазі закон про СБУ – у першому читанні. Про державну таємницю – уже напрацьований, вносимо в залу. Про цивільний демократичний контроль – теж напрацьовано, вносимо в залу. П’ять законів базових, які обіцяли і зробили, і, до речі, обіцяли не лише ми, а й попередники, але чомусь так виходить, що робимо ми”, – заявила народна депутатка.