У близькому оточенні «злодія в законі» Андрія Недзельського (Львівського \ Неділі) прокоментували Телеграм-каналу “Свободный” обшуки у всіх будинках і вилучення його майна.

Про це у своєму телеграм-каналі написав екс-нардеп Ігор Мосійчук.

Публікуємо дослівно.

«Неділю» цілеспрямовано «рвуть» за допомогою правоохоронних органів. Це не боротьба зі «злодіями в законі», це знищення конкретної людини на замовлення. Відбувається перерозподіл сфер впливу і контролю, адже святе місце порожнім не буває. Судячи з розмаху і натиску заплачені величезні гроші претендентами. Кримінальні справи шиються білими нитками. В Україні всього кілька «злодіїв в законі» української національності, ще не давно помер в Одесі «злодій в законі» «Полтава» та їх залишилося всього троє. Піднятися на Олімп кримінального світу України претендують «законники» кавказького походження з одним українським «колегою».

Українські правоохоронні органи під егідою боротьби зі злочинністю реалізують заміну «Неділі» на більш поступливого «колегу».

Варто зазначити, що ще вчора Мосейчук посилаючись на телеграм канал “Свободний”, показав фрагменти відео, де проводились обшуки у Недзельського. Окрім того, намагались конфіскувати броньовану машину.

Варто зазначити, що Ініційований президентом законопроект передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі «злодія у законі», створення та участь у злочинних угруповань.

Президент Володимир Зеленський ще в грудні подав до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі «злодія у законі».

Як зазначається у пояснювальній записці, забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні вимагає суттєвих змін у правоохоронній політиці держави щодо боротьби з організованою злочинністю, яка становить значну загрозу для охоронюваних державою прав та інтересів громадян, сталого розвитку суспільства, а також для національної та публічної безпеки України.

«Організована злочинність та особи, які здійснюють таку організацію й керівництво – «злодії у законі», формують в Україні типове для країн колишнього СРСР злочинне середовище. Для нього характерні: наявність жорсткого кодексу поведінки, сталих кримінальних традицій, а також високий рівень організованості, ієрархічності, закритості та конспіративності», – йдеться в повідомленні. Ініційований президентом законопроект передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі «злодія у законі», створення та участь у злочинних спільнотах тощо.