Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками до Одеської міської ради. Правоохоронці кажуть, що посадовці закупили онлайн-підручників, які були у вільному доступі, на 13 мільйонів гривень.

Про це інформувала пресслужба ДБР.

Проте згодом повідомлення про обшуки з сайту та соцмереж відомства видалили.

За попередньою інформацією, 18 червня 2018 року посадовці департаменту економічного розвитку Одеської міськради на підставі неправдивих даних оголосили та провели тендер на закупівлю онлайн-підручників.

За його результатами, з приватним підприємством уклали договір та оплатили послуг з доступу до підручників на суму 13 млн 900 грн.

«Приватним підприємством, яке було визнано переможцем тендеру, був наданий доступ до ресурсу з підручниками, які перебували у вільному доступі на сайті Міністерства освіти України», — йдеться у повідомленні.

2019 року посадові особи внесли неправдиві відомості про ефективність реалізації цієї програми та внесли зміни до Міської цільової програми підтримки інвестиційної діяльності на території міста Одеси на 2019-2021 роки з питань потреби фінансування цих заходів.

Слідчі встановили, що посадовці залучали до участі у проведенні тендерів заздалегідь узгоджених учасників, які забезпечували завищення вартості послуг.

Надалі бюджетні кошти привласнювались шляхом перерахування на рахунки підконтрольних компаній, а далі перевели їх у готівку та розподілили між усіма учасниками схеми.

Зараз слідчі проводять 16 санкціонованих судом обшуків за місцем роботи й мешкання тих, хто може бути причетним до закупівлі підручників.

Досудове розслідування здійснюється за фактом зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Варто зазначити, що зараз сам мер Одеси Геннадій Труханов та контрабандист Вадим Альперін перебувають під слідством у НАБУ. Міхеїл Саакашвілі вважає, що ці люди мають сидіти за ґратами.

Таку думку новопризначений голова Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі висловив в інтерв’ю програмі “Перехресний допит” на 24 каналі.

“Треба їх посадити. Я був свідком, з відкритих джерел бачив, що президент Зеленський дуже був зацікавлений, щоб, наприклад, Альперін як “тато” контрабанди взагалі в Україні відповів за це”, – наголосив Саакашвілі.

За його словами, колишній голова податкової Сергій Верланов скаржиться на уряд через його звільнення, хоча призначав “своїх” людей на держпосади.

Я не знаю, яка це людина, але я точно знаю, що він призначив керувати Державною фіскальною службою Одеської області пряму людину Альперіна. Такого раніше не було, Альперін завжди мав якусь можливість маніпулювати через суди. Але, щоби він просто поставив свою людину головою ДФС – такого не було, і він це знав,– зазначив Саакашвілі.