У Національному антикорупційному бюро України зазначили, що чоловіка, який намагався домовитися з головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком про призначення певних людей керівниками підприємств, – затримано.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) припинили спробу дати хабар голові Фонду державного майна (ФДМ) Дмитрові Сенниченку в розмірі $800 тис. Про це 9 липня НАБУ поінформувало у Facebook.

“Щойно детективи #НАБУ за процесуального керівництва #САП викрили «на гарячому» особу, яка намагалася за 800 тис. дол. США підкупити голову Фонд державного майна України, аби той призначив на посади керівників двох державних підприємств наперед визначених осіб, а також продовжив дію договору, укладеного між одним із цих держпідприємств та комерційною компанією. Особу викрито одразу після надання першого траншу у 200 тис. дол. США і затримано в порядку ст. 208 КПК України. Слідчії дії тривають. Деталі – згодом. Зауважимо, що це друга спроба підкупу голови ФДМУ, викрита НАБУ та САП у співпраці з Дмитром Шевченко. Обвинувальний акт стосовно двох учасників надання неправомірної вигоди вже у суді”, – ідеться в повідомленні.

Щойно детективи #НАБУ за процесуального керівництва #САП викрили «на гарячому» особу, яка намагалася за 800 тис. дол….

Опубликовано НАБУ Четверг, 9 июля 2020 г.

У НАБУ зазначили, що чоловіка затримали після спроби передати перший транш на суму $200 тис.

Варто зазначити, у січні Сенниченку і раніше пропонували $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ВАТ “Одеський припортовий завод” (99,5% акцій належать державі) заздалегідь визначної особи. НАБУ тоді затримало причетних. 29 січня детективи НАБУ затримали трьох осіб під час передавання траншу в розмірі $50 тис.

“Вирішується питання повідомлення затриманим про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 (давання хабаря) Кримінального кодексу України”, – зазначили у пресслужбі.

У відомстві підкреслили, що про пропозицію давання хабаря в НАБУ повідомив сам голова Фонду держмайна в листопаді 2019 року.

“Затримані запропонували голові Фонду державного майна України $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ПАТ “Одеський припортовий завод” (99,5% акцій належать державі) наперед визначеної особи. За задумом, призначений керівник державного підприємства нібито мав сприяти співробітництву між заводом і певним колом приватних компаній, пов’язаних з ініціаторами корупційного злочину. Затримані планували надавати неправомірну вигоду частинами впродовж року з моменту досягнення домовленостей”, – розповіли у пресслужбі.