Судді Конституційного суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін після того, як президент Володимир Зеленський скасував укази про їхнє призначення, втратили всі свої повноваження, а також пільги і право на довічне забезпечення.

Про це заявив в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” представник президента Володимира Зеленського в КСУ, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський.

“З сьогоднішнього дня ці два судді КСУ втратили статус судді, тобто вони вже не мають взагалі ніяких повноважень, вони є звичайними громадянами України, а Конституція України гарантує для кожного, хто вважає, що його права порушені незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю органів влади, діяти в судовому порядку. На сьогоднішній день судом першої інстанції у справах щодо оскарження указів президента є Верховний суд. Якщо хтось хоче оскаржити на предмет конституційності, суб’єкт також може звернутися до КСУ”, – сказав “слуга народу”.

Веніславський підкреслив, що Зеленський діяв у рамках своїх конституційних повноважень.

“Скасування актів, які були видані президентами, зокрема і попередніми, не є чимось екстраординарним. Попередні президенти також скасовували укази своїх попередників. Підстав сумніватися в законності або конституційності таких указів у мене немає”, – заявив нардеп.

Як пояснив представник президента, судді не скористалися своїм правом на відставку – “в такому випадку вони б зберегли в повному обсязі своє довічне забезпечення як судді КСУ”.

“Вони визнані такими, що втратили статус суддів, говорити про те, що вони мають право на отримання довічного утримання як судді КСУ, немає підстав”, – додав він.

Крім того, діяльність суддів Конституційного Суду Олександра Тупицького і Олександра Кaсмініна була спрямована на шкоду українській державі і суспільству.

Це підкреслив представник президента в КСУ Федір Веніславський.

За його словами, їх перебування на посаді суддів КСУ створювало загрозу національній безпеці, територіальної цілісності та державного суверенітету України.

“Навіть після того, як Володимир Зеленський відсторонив Тупицького через те, що він був підозрюваним у важкому злочині проти правосуддя, суддя КСУ своїми діями всіляко перешкоджав діяльності органів досудового розслідування та фактично використовував Конституційний Суд як рупор для відстоювання своєї абсолютно необґрунтованої позиції”, – підсумував представник Президента в КСУ.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.