Міністри закордонних справ країн G7 висловили занепокоєння з приводу великого нарощування Росією військ біля кордонів України.

Про це йдеться у проєкті комюніке за підсумками зустрічі міністрів у Лондоні, який є у розпорядженні агентства Bloomberg, повідомляє “Європейська правда”

Документ підкреслює дії Росії з “підриву демократичних систем інших країн, її зловмисну гіперактивність і використання дезінформації”.

“Ми підтверджуємо нашу зацікавленість в стабільних і передбачуваних відносинах з Росією. Проте ми продовжимо зміцнювати наші колективні можливості і можливості наших партнерів для протидії і стримування поведінки Росії, яка загрожує заснованому на правилах міжнародному порядку, в тому числі в галузі безпеки кіберпростору і дезінформації”, – йдеться у проєкті заяви міністрів.

“Група семи” знову закликала Росію розслідувати використання хімічної зброї для отруєння Олексія Навального.

Додамо, що завтра та післязавтра, 6-7 травня, в Україні з робочим візитом перебуватимуть міністри закордонних справ Бельгії, Нідерландів та Люксембургу – Софі Вільмес, Стеф Блок та Жан Ассельборн. Вони планують відвідати Донбас.

Про це повідомило МЗС України.

“Візит має на меті продемонструвати солідарність Бельгії, Нідерландів та Люксембургу з Україною на тлі дестабілізуючих дій Росії”, – пояснили в міністерстві.

Планується, що завтра дипломати відвідають лінію розмежування на Донбасі, щоб ознайомитися з безпековою ситуацією в зоні конфлікту, а також практичними кроками, які здійснює Україна для полегшення життя місцевого населення. Зокрема, міністри планують відвідати контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ).

Також 7 травня відбудеться зустріч з главою українського МЗС Дмитром Кулебою. В ході зустрічі планують обговорити консолідацію міжнародної підтримки для стримування Росії від подальшої агресії проти України.

“Міністри приділять окрему увагу розвитку торгівлі та інвестицій між Україною та країнами Бенілюксу”, – повідомили в МЗС.