Попри домовленості, досягнуті під час Нормандського саміту у грудні 2019 року, на Донбасі не настало повне припинення вогню – за два останні місяці українські позиції були обстріляні понад 400 разів, заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Вважаю, що без повної та сталої тиші неможливо рухатися до вирішення будь-яких політичних питань на цих територіях. Наполягаю: на українських територіях. Водночас ми точно знаємо, що на Донбасі обов’язково запанує мир. А формулювання, яке мені не подобається – «тимчасово непідконтрольні території», – назавжди зникне. Це означатиме, що ми все повернули додому», – сказав Глава держави під час Українського ланчу в Мюнхені.

Також Президент зазначив, що війна в Україні та анексія Криму, які тривають шостий рік, не повинні стати для міжнародної спільноти звичними. Попри те що перед сучасним світом наразі стоїть чимало викликів і загроз.

«Про стабілізацію безпеки в Європейському регіоні можна буде говорити лише тоді, коли на Донбасі пануватиме всеосяжний мир і Україна відновить свої території в межах міжнародно визнаних кордонів», – підкреслив Володимир Зеленський.

Проте вочевидь така заява не вдовольнила п’ятого президента, адже він як завжди виступив із критикою.

Відсутність стратегічних ідей в команді діючого президента України щодо завершення російської агресії на Донбасі доводить, що альтернативи Мінському процесу немає.

“Відсутність ініціатив, відсутність стратегії як щодо внутрішнього законодавства, так і щодо зовнішніх позицій означає, що альтернативи Мінську не існує. Альтернативи закону про деокупацію Донбасу не існує. І в цих умовах доводиться обмежуватися тактичними речами”.

“Важливо не просто утримувати українське питання на порядку денному (Мюнхенської конференції – ред.), але й активно пропонувати нові ідеї та ініціативи. Цього року ми мали … лише тактичні речі, іноді хаотичні, іноді суперечливі”.

Також Порошенко заявив, що нинішня влада “боїться дратувати Путіна і не називає речі своїми іменами”.

“У Мюнхені від представників владної команди з України так і не прозвучали слова “російська агресія”. З такою позицією Україна навряд чи може вимагати від наших міжнародних партнерів продовження санкційного і політичного тиску на Росію”, – заявив Порошенко.

“Ми не почули, що санкції мають бути продовжені. Санкції мають бути посилені. Але влада про це не говорить”, – додав він.

Українці ж зазначають, що Мінські угоди себе вичерпали і не приносять ніяких плодів, а курс Зеленського правильний. Він йде до миру на українських умовах і у нього це вдається!