“Слуга народу”, звичайно, ніколи на статус “бога” не претендували. Але згадалася нам під завершення дня виборів така фраза, пише телеграм-канал Клименко тайм.

“Якщо пустити богу трохи крові, люди швидко перестануть вірити в нього. І впадуть краплі крові в воду, і акули прийдуть”.

Хотіли б сказати, що це хтось із древніх мислителів, але ні- це всього лише лиходій з комікс-всесвіту Marvel.

Однак дуже вже ця фраза чітко передає те, що очікує в найближчі півроку-рік нинішню партію влади. ЯКЩО нічого не зміниться.

Політпроекту, який зім’яв під собою всю застояну політичну систему країни, перемолов своїми жорнами місцевих князьків і господарів на виборах по мажоритарці – тепер загрожує крах. І все це відбулося за рік і чотири місяці.

Так, 2020 рік – вкрай важкий рік. АЛЕ давайте будемо відверті – рейтинг “слуг” впав не через авіакатастрофу в Тегерані і Чугуєві. Не через коронавірус. А через невиконані обіцянки і невиправдані очікуваня. Корупціонерів можна було садити незалежно від того, скільки людей в день захворіє заморською заразою.

І ось час розплати прийшов не одразу. Він підбирався поетапно і покроково. А сьогодні він просто формалізувався в цифрах і рейтингах.

Так, ми зробимо акцент на тому, що у “Слуг народу” є цілком непогані результати по окремих містах і регіонах.

В цілому в ОП точно не задоволені результатом, вони очікували більшого за цілою низкою регіонів. Але “маємо що маємо”. І далі … Далі починається найцікавіше. Тому що у президента і лідерів його політсили є два варіанти:

1. Фантастичний (не по обсягу завдань, а просто судячи з того, як вони працювали весь цей час). Виконати свої обіцянки.

2. Чекати, коли їх “зжеруть акули” з тієї самої фрази на початку посту. Паралельно вирішуючи якісь свої питання – ділити сфери впливу в ОП, переживати через “іноземних партнерів” і так далі.

Але найвеселіше те, що і всередині політпроекту давно назріли проблеми. Адже вони були спочатку. Спочатку дуже вже строката кампанія зібралася на кораблі під зеленим прапором. І сьогоднішні досить чіткі сигнали від електорату кажуть внутрішнім групкам і групам, що пора б їм задуматися про нову гавань і нових попутників.

Ми таким перспективам Зеленського і його партії аж ніяк не раді. У нас були інші плани і надії. Хотілося б нам вірити, що Володимир Олександрович бачить ситуацію комплексно і оцінює її здраво.

В свою чергу, слуга народу Максим Бужанський також висловив свою позицію, в своєму телеграм-каналі:

Висловлю крамольну думку, але мені здається, результат місцевих виборів- це очевидний сигнал для перегляду проекту бюджету.

Ідеологічного перегляду.

Проект Велике Будівництво з вартістю доріг в 400 мільйонів за кілометр, потрібно змінити на проект Маленьке Будівництво, і ремонтувати дороги між селами по 400 кілометрів за 400 мільйонів.

Проект реконструкція замків замінити на проект ремонт лікарень, в яких люди кричать від жаху, ледве побачивши обшарпані стіни.

Зрозуміти, нарешті, потрібно, що реально турбує людей, яких не цікавить додаток Дія.

А цікавить безпека на вулицях.

А права вони можуть в кишені носити, на виборах електронні паспорти не приймали, якщо Ви помітили.

Потрібно визначати ідеологію бюджету, яка криком прозвучала вчора.

Не хочуть батьки відправляти 2,2 мільярда на Громадське телебачення, хочуть безкоштовно отримувати безкоштовні шкільні підручники, за які їм доводиться платити.

Так якщо не хочуть батьки, якщо ніхто не хоче, навіщо ми будемо відправляти два з гаком мільярди у відро для сміття?

Вчора ж всі побачили, до чого призводять подібні рішення, правда?