Росія в Організації Об’єднаних Націй залучила колишніх українських політиків для поширення фейків про Майдан. Наприклад, експрем’єр-міністра Миколу Азарова, нардепів від “Партії регіонів” Олега Царьова та Володимира Олійника.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку російське представництво при ООН організувало в середу неофіційний онлайн-захід із залученням членів Ради Безпеки під назвою «Обставини Майдану та наслідки для Донбасу». Колишні посадовці, які переховуються в Росії від українських правоохоронних органів, виступили як «свідки».

Під час заходу Азаров звинуватив країни ЄС та США у нібито «координації» дій протестувальників. За його твердженнями, побиття студентів правоохоронцями, з якого розпочався Майдан, не було, а всі вбивства в січні-лютому 2014 року були організовані самими демонстрантами. Він також заявив, що Янукович на момент ухвалення рішення Верховною Радою про його самоусунення від влади, нібито перебував в Україні й продовжував виконувати обов’язки Президента України.

Відповідно до «свідчень» Царьова, Майданом керували «американські інструктори».

Своєю чергою Олійник заявив, що нині Україна нібито перебуває під контролем націоналістів і «зовнішнім управлінням» Великої сімки, а Захід робить усе, щоб економіка України «не розвивалися», забороняє православ’я і створює в Україні проєкт «анти-Росія».

Західні країни розцінили російський захід як спробу “вкотре просунути фальшивий наратив про Україну”, щоб спотворити правду та приховати шкідливий вплив Москви.

“Росія запросила ораторів, проти яких держави-члени ООН ввели санкції за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Фальшиві наративи Росії про Україну є частиною кампанії дезінформації”, – мовиться у заяві.

Документ підтримали Австралія, Албанія, Канада, Мікронезія, Грузія, Коста-Ріка, Маршаллові Острови, Молдова, Нова Зеландія, Україна, Велика Британія і США.

Захід наголосив, що під час Майдану українці реалізували своє право на мирні зібрання, прагнучи демократичної і мирної Україні та відмови від впливу Москви. Автори заяви наголосили, що Росія натомість порушила міжнародні принципи, окупувавши Крим і розв’язавши конфлікт на Сході України.

“Росія є стороною конфлікту, а не посередником”, – наголосили в Радбезі ООН.

Насамкінець Росію закликали негайно припинити агресію проти України та виконувати Мінські домовленості.