Верховна Рада ухвалила Закон про встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №4460-д. Відповідне рішення було прийнято на пленарному засіданні парламенту в п’ятницю, 4 грудня.

“За” проголосували 289 народних депутатів, пише видання “Вести”.

Даним законопроєктом пропонується внести зміни в ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), які уточнюють суб’єктів даного правопорушення.

Також зазначені зміни дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як зазначено в чинній редакції.

Телеграм-канал Klymenko Time так прокоментував дане рішення:

Верховна Рада проголосувала “компромісний” законопроект 4460-д про відновлення відповідальності за брехню в деклараціях. “За” – 289 нардепів.

Суть “компромісу” – в тому, що садити за це порушення не будуть. Законопроект передбачає штрафи, громадські роботи, позбавлення права займати певні посади та обмеження волі на строк до 2 років. АЛЕ ув’язнення. Такий варіант, звичайно, всі фракції, як бачите, влаштував. Що насправді залишає легке післясмак “розводки” народу України в цій ситуації.

Нагадаємо, що на закритому засіданні Конституційного суду було прийнято революційне рішення. Воно скасовує покарання за недостовірне декларування та незаконне збагачення, а також позбавляє Нацагентство щодо запобігання корупції (НАЗК) ряду повноважень. В якості наслідків вже називають паузу в процесі призначення мерів і місцевих депутатів, обраних на місцевих виборах. А також призупинення безвізу з ЄС.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт відповідно до якого чинний склад КСУ припиняє повноваження. Відповідний законопроєкт №4288 з’явився на офіційному сайті уряду.