Українська армія зазнала надзвичайно велику кількість змін за час війни із Росією, але це ще не межа. У Верховній Раді хочуть докорінно змінити збройні сили шляхом відмови від усього, що так чи інакше пов’язане із радянськими стандартами.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “В бойових умовах. Як змінилася українська армія за роки війни з Росією”.

Олександр Завітневич, керівник парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зазначив, що необхідно створити план довгострокової перспективи. Розвиток армії допоможе захисти кордони держави та повернути суверенітет.

На довгострокову перспективу він бачить Збройні сили України як “армію, яка не повинна бути радянською”.

“Вона не повинна бути надвеликою, але вона повинна бути оснащена сучасним озброєнням і навчена кращими вчителями”, – підкреслено він.

Що стосується нинішньої ситуації, Завітневич визнає проблеми з соцзахистом і підготовкою військових, у тому числі з реабілітацією та забезпеченням житлом. Він також зазначив, що в проект бюджету-2021 закладено 6% на безпеку і оборону, але при цьому є питання ефективності використання цих коштів.

Відзначимо, що в інтерв’ю BBC Президент Володимир Зеленський заявив, що вважає єдиним шансом зберегти Україну – її членство в НАТО. При цьому перспективи вступу в Альянс президент не вважає фантазією.

За його словами, Україна йде в НАТО, членство в Альянсі дозволить забезпечити безпеку в регіоні.

“Так, це правда, у нас потужна армія в 200 тисяч (людей – ред.), ми оновлюємо техніку. Але цього мало. Єдиний шанс, я про це говорю і Сполученим Штатам і країнам ЄС, якщо ви не хочете втрачати Україну, ви повинні її підтримувати. А членство в НАТО – це дуже важливий сигнал Російській Федерації і це найважливіша підтримка”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що не вважає фантазією перспективи членства України в НАТО.

“Війна між Україною і Росією – це теж була фантастика. Ніхто в це не вірив. У нас сім’ї були. Країни жили пліч-о-пліч, поважали один одного. А зараз у нас війна, зараз у нас ненависть. Українці не хочуть спілкуватися з росіянами. Тому якщо хтось говорить, що НАТО – це фантастика, ну що ж, подивимося”, – додав Зеленський.