Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 у Верховній Раді призвів до того, що 22 народних депутатів були змушені взяти лікарняний лист. За весь період епідемії у Верховній Раді заразилися півсотні нардепів.

Про це повідомив спікер українського парламенту Дмитро Разумков в ефірі програми “Пульс” на телеканалі 112-Україна у вівторок, 6 жовтня.

“Станом на сьогодні, йдучи на ефір, 22 народних депутатів України перебувають на лікарняному з підтвердженим COVID-19. В цілому 52 народних депутатів за весь цей проміжок або перехворіли або, на жаль, сьогодні хворіють”, – сказав Разумков

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в парламенті переглянули кількість представників мас-медіа, які можуть перебувати на території Ради. Так, спікер ВРУ Дмитро Разумков вніс зміни в розпорядження щодо попередження виникнення гострої респіраторної хвороби.

Повідомляється, що для представників ЗМІ були визначені обмеження, в рамках яких дозволено перебувати в адміністративній будівлі парламенту на вулиці Грушевського, 5 певній кількості журналістів.

“Дозволяється присутність представників засобів масової інформації в такій кількості: до 120 осіб у пресцентрі на третьому поверсі; до 30 осіб у ложі преси балкона залу засідань Верховної Ради України; від телевізійних каналів — не більше двох знімальних груп (до 4 осіб), від інформаційних агентств — до 2 осіб, від інших видань — по 1 особі”, – повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Також додамо, що у Верховній Раді 75 осіб отримали підтвердження про захворювання COVID-19. Про це повідомляє “Дзеркало тижня”. Відзначається, що смертельний випадок зафіксований серед співробітниць Секретаріату. Також повідомляється, що COVID – 19 виявили у 49 народних депутатів і 26 співробітників апарату Верховної Ради.

Не дивлячись на ситуацію в Україні голова Верховної ради України Дмитро Разумков заявив, що перенесення місцевих виборів неможливе. За його словами, всі процеси запущені.

“Перенесення місцевих виборів у моєму розумінні неможливе, бо законних підстав для зміни часу проведення виборів немає. Вибори мають відбутися “за будь-якої погоди” 25 жовтня 2020 року, як це й заплановано, бо всі процеси запущені”, – підкреслив глава Ради.

Спікер разом з тим зазначив, що єдиним винятком може стати указ президента про введення надзвичайного або воєнного стану після рішення РНБО.

“Наступним кроком Верховна рада або схвалює, або не схвалює таку пропозицію щодо перенесення виборів. Сподіваємося, підстав для цього не буде”, – сказав Разумков і додав, що станом на зараз таких ініціатив до ВР не надходило.

За словами глави парламенту, введення надзвичайного стану може бути лише на 30 або 60 днів, і вибори може бути відтерміновано на цей час.

“Відмінити проведення виборів немає об’єктивної можливості, оскільки це норма Конституції… Ми будемо спостерігати за виборами та намагатимемося зробити їх абсолютно прозорими, чесними і, як й інші органи, в рамках своїх обов’язків виконуватимемо цю функцію”, – сказав він.