16 вересня учасники переговорів у тристоронній контактній групі констатували режим припинення вогню, проте до уваги не брались “окремі провокаційні обстріли” з боку бойовиків.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Глава української делегації Леонід Кравчук висловив подяку ОБСЄ та її Спеціальній моніторинговій місії в Україні за посередницькі зусилля, спрямовані на врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі.

«Ми ніколи не ставили під сумнів мандат ОБСЄ та проти передачі його будь-кому», – наголосив він.

Окрему увагу було приділено виконанню домовленостей лідерів держав – учасниць Нормандського формату, досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб. Такий доступ українська сторона надає в повному обсязі, що підтверджується звітами про роботу міжнародних гуманітарних організацій в Україні.

Висловлено чітку позицію України щодо доступу МКЧХ до утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях України, який повинен бути забезпечений найближчим часом.

Продовжено обговорення питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх». Українська сторона вкотре наголосила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов.

«Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України», – так глава української делегації в ТКГ відреагував на закиди стосовно необхідності термінового ухвалення парламентом альтернативної постанови щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.

Водночас обговорення робочих пропозицій до проектів документів, що стосуються питання самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України, й надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей.

Леонід Кравчук наголосив, що «українська делегація поважає Нормандський формат і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру».

«Ми завжди виконували й виконуватимемо всі домовленості, в тому числі про припинення вогню», – додав він.

В свою чергу Росія повністю блокує переговори у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, заявив представник ОРДЛО в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі Громадського радіо.

«Росія продовжує робити вигляд, що вона посередник переговорів, а не безпосередній учасник. Сьогодні відбувається вже третє засідання ТКГ, яке вони блокують, використовуючи в якості причини цю постанову (Верховної Ради про місцеві вибори, — НВ). Представник від ОБСЄ сказав, що за 50 років роботи він ще не стикався з таким кричущим фактом повної блокади переговорів».

За словами Гармаша, переговори в гуманітарній підгрупі теж заблоковані: представники Росії не хочуть обговорювати обмін утримуваними особами, поки не буде ухвалено потрібне їм рішення щодо постанови. Водночас мова про дату місцевих виборів або механізм їх проведення не йде:

«Вони блокують на політичній підгрупі обговорення закону про особливий статус Донбасу, а він є основою для обговорення виборів, як записано в Мінських домовленостях».