Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Еммануелем Макрона.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

В ході розмови Зеленський висловив співчуття у зв’язку з терактами, також сторони обговорили методи боротьби з розповсюдженням коронавірусу.

“Хочу підтвердити підтримку вашої ініціативи щодо налагодження виробництва стратегічних товарів медичного призначення та обладнання в Європі. Ми готові надати посильну підтримку в налагодженні такого виробництва за участю українських підприємств – виробників захисних масок, халатів і дезінфекторів”, – заявив президент.

За словами Зеленського, незважаючи на кілька обмінів полоненими на Донбасі, багато домовленостей лідерів Нормандське четвірки досі не виконуються – як, наприклад, доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста і ОБСЄ на неконтрольовану територію.

“Режим тиші в цілому дотримується, хоча все ще тривають провокаційні порушення перемир’я з боку незаконних збройних формувань. Важливим результатом є відсутність жертв серед мирного населення в результаті бойових дій. У той же час через цілеспрямованої ескалації ситуації двоє українських військових загинули, ще двоє були поранені “, – зазначив він.

Макрон, в свою чергу, підтримав Зеленський в тому, щоб нові переговори лідерів країн Нормандського формату відбулися якомога швидше. Він також оцінив мирні ініціативи Зеленського і зусилля, які докладає Україна для розмінування на Донбасі і розведення військ.

Зеленський також додав, що Україна неухильно виконує домовленості Паризького саміту, і вже днями готова відкрити два КПВВ на лінії розмежування.

“Сторони обговорили ситуацію навколо рішень Конституційного суду України. Еммануель Макрон підкреслив, що вважає важливими проведені України реформи, зокрема в банківському секторі. Він зазначив, що деякі з цих реформ вимагають рішучості і мудрості”, – повідомляє прес-служба президента України.

Макрон підкреслив, що вважає важливими проведені в Україні реформи, в тому числі, в банківській сфері.

Наостанок Макрон пообіцяв відвідати Київ, як тільки з’явиться така можливість.