Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська, вважає, що після жорстокості силовиків під час протесту в неділю, 11 жовтня, можна говорити про новий етап насильства над білоруським народом.

Про це йдеться в пості в її Telegram-каналі.

«Я не сплю, як і всі білоруси зараз. Сотні затриманих, масові побиття, кров — це єдина відповідь, на яку вони здатні. За два місяці ми заплатили за свою свободу дуже страшну ціну. Але нас — більше, і ми доб’ємося свого. Ви самі знаєте, що робити», — написала Тихановська.

 

Нагадаємо, вчора, 11 жовтня, в Мінську опозиція провела “Марш гордості”, присвячений двом місяцям з початку мітингів протесту в країні після президентських виборів.

Влада жорстко відреагували на хід, ОМОН провів масові затримання.

Білоруські правозахисники станом станом на 06:00 12 жовтня заявляють про 586 затриманих на недільних акціях протесту. Повний список затриманих демонстрантів опублікований на сайті правозахисного центру “Вясна”.

Серед затриманих – десятки журналістів. Велика частина затримань сталася в Мінську. Так само затримували протестуючих в Бобруйську, Гродно, Солігорськ, Бресті, Могильові, Гомелі, Вітебську та Ліді.
Нагадаємо, що біля стели “Мінськ місто-герой” відбулося жорстке протистояння протестуючих з ОМОНом, силовики використовували світлошумові гранати і сльозогінний газ.

Так само присутніх демонстрантів били невідомі в балаклавах і спортивних костюмах з кийками.

До Мінська стягнута військова і спеціальна техніка. В тому числі помічені бронемашини з кулеметами. Були закриті 4 станції метро в центрі міста, після початку маршу – ще дві. Виникли проблеми з інтернетом.

У Білорусі не вщухають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня. За офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%.