Виступаючи на конференції “Стратегія національної безпеки України” у рамках Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Безпека країни”, зробив наголос на важливості деолігархізації, як одному з пріоритетів національної безпеки України, – пише у своєму блозі на Обозреватель секретар РНБО Олексій Данілов.

Далі передаємо в оригіналі:

Оскільки на конференції був обмежений часовими рамками, вирішив “розшити” свою тезу, детальніше пояснити позицію.

Вважаю, що поряд з військовою агресією Російської Федерації однією з основних загроз національній безпеці є олігархічна система.

Система, яка почала формуватися фактично одразу після набуття Україною Незалежності за повної бездіяльності влади.

З роками олігархічна система, яка дедалі більше укріплювалася і запливала фінансовим корупційним жирком, ставала все впевненішою в собі і все нахабніше втручалася в українську політику.

Внаслідок цього країна на довгі роки опинилася надійно замкненою в щільному олігархічному трикутнику – ОЛІГАРХІЧНА ЕКОНОМІКА, яка породжувала МОНОПОЛІЇ, що призводило до КОРУПЦІЇ.

Зрощення олігархічного бізнесу з чиновниками і силовиками дало олігархам важелі впливу для усунення конкурентів позаекономічними методами, що гальмувало розвиток країни.

Сформовані олігархічні групи через інкорпорованих у владу “своїх правильних” кадрів фактично приватизували сектори вітчизняної економіки – газову, хімічну, енергетичну, нафтопереробну сфери, і протягнули свої пазурі до прибуткового аграрного сектору.

Монополії призвели до глибинної корупції.

Саме тому будь-яким системним реформам чиниться шалений опір олігархів, які загрожують їх домінуючому становищу в економічній сфері та впливу на державні інституції.

Президент України Володимир Зеленський добре усвідомлює проблему олігархічної економіки, яка дісталася йому у спадок, і реалізує системні дії щодо деолігархізації.

Проблема, в свою чергу, ускладнюється існуванням “п’ятої колони” всередині країни, яка змогла стати впливовим фактором, завдячуючи, зокрема, російським корупційним грошам.

Росія протягом десятиріч свідомо і послідовно, через корупційні схеми розбещувала український політичний клас, свідомо знищувала українську економіку, формуючи власні групи впливу і захоплюючи нові сегменти в політичній, економічній, медійній, релігійних сферах життєдіяльності держави.

Президент Володимир Зеленський продемонстрував готовність протистояти олігархам і російським “агентам впливу”. Саме в цьому контексті потрібно оцінювати ряд рішень РНБО і останню ініціативу Глави держави, який запропонував Раді національної безпеки та Офісу Президента разом з Антимонопольним комітетом розробити законопроєкт про статус олігарха в нашій країні.

На мою думку, за попередньою оцінкою, в Україні є 13 осіб, яких можна віднести до категорії олігархів. Основна ознака цієї групи – вплив на владу.

Тому питання стоїть принципово – держава має демонтувати олігархічну економіку і ліквідувати “п’яту колону” як найближчі завдання, які постали перед нами.

До слова, РНБО нарахувала 13 олігархів в Україні. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни» 11 травня.

«Один із великих викликів, який сьогодні існує, і на крайньому засіданні Ради нацбезпеки і оборони президент дав завдання апарату Ради нацбезпеки, Антимонопольному комітету, Офісу президента розробити закон про олігархів, які на сьогоднішній день мають дуже великий вплив на нашу економіку, наші внутрішньополітичні та зовнішньополітичні процеси.

На мою думку, і за критеріями апарату РНБО, які ми враховуємо, готуючи цей документ, ми маємо на увазі 13 осіб, яких ми можемо з упевненістю віднести до олігархічного середовища. Які мають дуже великий вплив всередині і зовні нашої країни», — повідомив Данілов.

Прізвища олігархів він не назвав.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.