Звільнений заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос розповів, що влада України розглядали варіант проведення десантної операції в Криму в лютому 2014 року. Про це в інтерв’ю «Крим. Реалії »розповів колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос. Відповідне відео було опубліковано 9 січня в YouTube.

За його словами, в лютому 2014 го ВСУ мали якийсь план щодо захисту територіальної цілісності, який передбачалося здійснити в нвне окупованому РФ Криму. Частиною цього плану повинна була стати десантна операція на півострові.

За словами генерала, тоді в Генштабі ЗСУ розробили трьохетапний план звільнення півострова. У той час в Криму на планових навчаннях вже перебувала рота 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ.

«Багато військових частин були орієнтовані діяти згідно з цим планом, щоб відобразити ймовірні спроби захоплення територій. Серед них і частини ВДВ: 25-я повітряно-десантна бригада і 79-а аеромобільна бригада … Вони повинні були увійти до Криму, зайняти позиції і посилити ту угруповання в Криму, яка була на той момент у ЗСУ », – розповів Кривонос.

Кривонос пояснив, що операції завадило те, що 36-я бригада – одна з найбільш боєздатних українських частин у Криму, яка перебувала в Перевальному, – була здана росіянам.

«Колишні колеги відзначають, що командир частини Сергій Стороженко здав українську частину росіянам, але спочатку він передав військовим РФ бронетехніку», – розповів генерал.

Сам Кривоніс в 2014 році був начальником управління спеціальних операцій Генерального штабу. Операція зі звільнення півострова повинна була початися на початку березня.