Війна Росії проти України швидко увійде в нову фазу, Росія стягує свої сили на південь України. Так заявили в британській розвідці.

«Війна Росії проти України швидко увійде в нову фазу, коли найважчі бої перемістяться на лінію фронту довжиною приблизно 350 км, що тягнеться на південний захід від Запоріжжя до Херсона, паралельно річці Дніпро», – повідомляє у твіттері Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

В британській розвідці зазначили, що російські війська «майже напевно» скупчуються на півдні в очікуванні контрнаступу України або готуючись до можливого штурму.

«Довгі колони російських військових вантажівок, танків, артилерії та іншого озброєння продовжують відходити від українського Донбасу та прямують на південний захід», – йдеться у повідомленні.

Також є дані про техніку, яка рухалася з тимчасово окупованих Росією Мелітополя, Бердянська, Маріуполя та з материкової частини Росії через Керченський міст до Криму.

Крім того, у британські розвідці повідомляють, що російські батальйонні тактичні групи (БТГ) чисельністю від 800 до 1000 військовослужбовців розгорнуті в Криму – вони, ймовірно, будуть використані для підтримки російських військ у Херсонській області.

Також передислоковуються БТГ зі складу Східного угруповання військ, ймовірно, найближчими днями їх відправлять у Херсонську область.

Водночас українські сили все частіше атакують на півдні України мости, склади боєприпасів і залізничне сполучення, зокрема, стратегічно важливу залізничну гілку, яка з’єднує Херсон з окупованим Росією Кримом.

«Майже напевно (ЗСУ – ред.) використовують комбінацію ефектів блокування, пошкодження, руйнування, щоб спробувати вплинути на здатність Росії поповнювати матеріально-технічні запаси», – вважають у британській розвідці.

На Херсонщині російські війська для руху своїх військових колон міксують цивільним транспортом, повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Вони використовують понтонну переправу, але вона насправді не дає результатів, якщо порівнювати з Антонівським мостом. В першу чергу використовують міст в Каховці на дамбі – там є рух і військової техніки, вантажних автомобілів. Але вони це роблять так – міксують свої військові колони з місцевими, з цивільним транспортом. Наші ЗСУ не можуть працювати по таких цілях», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Соболевський з посиланням на місцевих жителів також повідомив, що інтенсивність ударів ЗСУ по окупантах на Херсонщині «просто безпрецедентна».

Тим часом, супутник Planet Labs зафіксував, що російські військові почали використовувати окрему поромну переправу для переміщення техніки через Дніпро неподалік окупованого Херсону. 

Це вже друга переправа, яку побудували окупанти після точних ударів Збройних сил України по Антонівському автомобільному та залізничному мостах. Як повідомляла раніше британська розвідка, російські війська побудували біля Херсону два понтонні мости і обладнали поромну переправу, щоб компенсувати пошкодження цих мостів.

У ніч на 27 липня ЗСУ завдали точкових ударів по Антонівському автомобільному мосту в окупованому Херсоні, зруйнувавши логістичні й транспортні шляхи російських військ.

Раніше у Міністерстві оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки розповіли, що після удару ЗСУ малоймовірно, що залізничне сполучення, що сполучає Херсон з Кримом, все ще функціонує.

«У результаті українського удару по російському поїзду з боєприпасами в Херсонській області, на півдні України, дуже малоймовірно, що залізничне сполучення, що сполучає Херсон з Кримом, залишається в робочому стані», – йдеться у повідомленні.