В Україні розмір “другої пенсії”, яку обіцяють ввести в межах нової реформи від Кабміну, за середньої зарплати зараз становив би 480 грн.

Як розповіли OBOZREVATEL ексміністр соцполітики Андрій Рева та старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко, за запланованого владою розміру внеску в 4% зарплати в кращому разі друга пенсія складе ті самі 4%. І це за умови, що накопичувальному фонду вдасться примножити зібрані кошти, щоб компенсувати інфляцію і витрати на адміністрування.

Середня зарплата в Україні становить близько 12 тис. грн. Припустімо, що українець постійно отримував середню зарплату і протягом 20 років справно виплачував внески на “другу пенсію”. В такому разі він зможе наступні 20 років (з 60-ти до 80-ти) отримувати ті самі 400 грн.

Зазначимо, що номінальний розмір другої пенсії буде змінюватися, але реальна вартість майбутньої пенсії за внеску в 4% не перевищуватиме 4% від середньої зарплати. Єдиний спосіб значно збільшити розмір “прибавки” – домогтися значного зростання зарплат українців і вивести з тіні.

До того ж, якщо платити 4% з мінімальної зарплати, то розмір другої виплати буде коливатися всього лише близько 200-300 грн.

Головний же мінус: зазначені 4% не збиратимуть додатково, їх хочуть забрати з уже наявних податків і зборів. Наприклад, Пенсійний фонд за рахунок перерозподілу єдиного соцвнеску може втратити частину надходжень. І це в умовах, коли на “звичайні” пенсії і так не вистачає грошей: з державного бюджету доводиться переказувати десятки мільярдів на “латання дірок”.