РФ тримає у Чорному морі напоготові свої кораблі.

Станом на сьогодні, 30 листопада, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 9 ворожих кораблів, один з них – носій крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – 8 ракет.

Про це повідомили у ВМС ЗС України.

Окрім цього, в Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні один корабель.

В Середземному морі перебувають 9 ворожих кораблів, з них 5 – носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – 76 ракет.

“За добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 5 суден, з них 1 судно рухалось з протоки Босфор; до Чорного моря – 7 суден, з них жодне судно не продовжило рух у напрямку протоки Босфор”, – йдеться у повідомленні.

У Військово-морських сила України зазначили, що Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

На переконання полковника запасу Петра Черника, що Україна завдяки морським дронам та ракетам “Гарпун” отримала серйозну перевагу в Чорному морі і може створювати загрозу для кораблів Чорноморського флоту Росії.

Він упевнений, що морські дрони можуть знищити ЧФ РФ. Черник додав, що Чорноморський флот РФ “вже давно не є паритетною силою в Чорному морі”.