Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін зазначає, що потрібно запровадити покарання за подвійне громадянство з країною-агресором. Про це він сказав в інтерв’ю на Радіо Свобода.

«Чому ми досі, коли йде ця шалена паспортизація, не можемо ухвалити закон щодо покарання за подвійне громадянство з країною-агресором? Інакше, як ми зупинимо цю хвилю? Тобто ми ж не ухвалюємо цей закон покарання за подвійне громадянство з Угорщиною. Ми кажемо: так, член ЄС, член НАТО. Тобто у нас заборонене подвійне громадянство, але немає покарання», – зауважив Клімкін.

За його словами, президент Росії Володимир Путін надалі діятиме «окремими кроками» для посилення впливу проти України.

«Думаю, що вони (Росія – ред.) будуть видавати російські паспорти і на нашій території таємно. Як? Це інше питання. Але точно будуть, щоб потім створювати тріщини в самій системі», – сказав Клімкін.

Також Павло Клімкін в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода висловив думку, що президент Росії Володимир Путін піде на певні дії, щоб не дати України спокійно відсвяткувати 30-річчя її Незалежності в серпні цього року.

«Для нього ж показати, що Україна – це держава, що не відбулася, і для всього оточення путінського, – то це найважливіше», – сказав він у «Суботньому інтерв’ю».

«Чи буде це до свят, чи буде після свят, я не знаю. Я не хочу спекулювати. Чи буде це тільки військовий шлях… Скоріш за все, суміш із якимись провокаціями. Але Путін нам не дасть показати, або спробує не дати показати (так краще сказати), що Україна йде вперед, що ми стійкі, що у нас є сталий рух до європейських цінностей і до успіху. Власне, спільного успіху зі США і з ЄС», – сказав Клімкін.

За його словами, Путін може почати нові ворожі дії на території України, але навряд чи піде на повномасштабний військовий наступ, щоб захопити значні території України.

«Він буде діяти окремими кроками, він буде починати з провокацій, щоб звинувачувати нас», – сказав Клімкін про свої побоювання щодо дій президента Росії.