Міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 19 квітня, порівняв поведінку міністра охорони здоров’я Максима Степанова з персонажем фільму “12 стільців”.

“Ось у чому проблема у мене зі Степановим? Він поводиться як персонаж із “12 стільців”: “Уранці гроші – ввечері стільці, увечері гроші – вранці стільці, але гроші вперед”. Ось так і Степанов. У нього завдання – забюджетуватися максимально, користуючись тим, що у нас COVID-19, у нас проблеми, у нас люди вмирають і потім на цій риториці вирішувати ті проблеми, які необхідно. Я вважаю, що це абсолютно неправильно. Потрібно спочатку запропонувати план, показати вирішення проблеми, а для цього достатньо часу було, а потім уже намагатися міністру фінансів чи уряду ставити питання щодо пошуку коштів. А підхід поки такий – “спочатку гроші, а потім я буду вам боротися з “ковідом”. Так питання ставити не можна”, – сказав Марченко.

Він зазначив, що “з’ясовує стосунки” зі Степановим під час засідань уряду.

“Ми максимально допомагаємо. Це ж не про Степанова, це про країну і про людей. Ми на Кабміні часто з’ясовуємо стосунки, і це нормально, тому що у мене є що запитати у нього, зокрема щодо залишків минулого року. Він вибивав, вибивав гроші, а в підсумку вийшли невикористані залишки”, – сказав глава Мінфіну.

Марченко також повідомив, що міністерство має намір обговорювати з Міжнародним валютним фондом та іншими партнерами “можливість незначної корекції бюджету в бік збільшення витрат на медицину”.

В свою чергу, Марченко зазначив, що наразі «залишилася низка питань антикорупції, які потрібно вирішити»

Україна зможе розраховувати на отримання траншу кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою Stand-By не раніше вересня 2021 року. Зараз йде узгодження умов.

Як зазначив міністр, вересень – «це хороший варіант, до якого ми йдемо».

«Поки є прогрес, і я хочу бути в даному випадку оптимістом», – додав він.

За його словами, зараз йде обговорення зобов’язань, які готова узяти на себе Україна. При цьому ці формулювання «ще чітко не викристалізовані», а робота над текстом нового Меморандуму ще не починалася..

«Ми зараз звужуємо коло невирішених питань. За великим рахунком йдеться про конкретні формулювання за взятими Україною зобов’язаннями. І це коло максимально звузилося. У січні, коли була місія, було багато запитань, зараз їх менше. Залишився ряд питань антикорупції, які потрібно вирішити», – повідомив Марченко.