Російська армія надалі намагається прорвати оборони українських військ на сході, а ЗСУ завдають окупантам контрударів.
Про це свідчать дані нової мапи бойових дій в Україні станом на 22 грудня від Міноборони Великої Британії.
Як уточнили у британській розвідці, загарбники роблять спроби прориву на трьох ділянках на Луганщині та Донеччині. Йдеться про райони Сватового, Кремінної та Бахмута. Проте ворожі війська не мають там успіхів.
Водночас Сили оборони України відтісняють російську армію на Луганському напрямку та завдають контрударів на Донеччині, де тривають запеклі бої на околицях Бахмута.
Водночас ЗСУ на Херсонському та Запорізькому напрямках продовжують завдавати точних ударів по російських транспортних вузлах та накопиченнях військ противника.
Нагадаємо, Бахмут вже не перший тиждень залишається найгарячішою ділянкою на лінії фронту, де росіяни намагаються прорвати українську оборону. Проте аналітики американського Інституту вивчення війни оцінюють, що темпи просування окупантів у районі Бахмута не зросли за попередні тижні.
РФ щосекунди обстрілює Бахмут зі зброї різних калібрів, але українські військові відтісняють російських загарбників
Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, голова Громадської ліги “Україна-НАТО” Сергій Джердж у етері Еспресо.
“Вона (ситуація, ред.) мало змінюється, оскільки дуже важко йдуть бої на лінії зіткнення. Українським військовим удається відтіснити ворогів. Після масованих артобстрілів дещо треба відійти, щоб зберегти життя людей”, – зауважив він.
Військовий зазначив, що залишені позиції доводиться знову повертати, і ситуація перетворюється на постійну колотнечу в одних і тих самих місцях.
“Ситуація важка. У Бахмуті фактично щосекунди чути обстріли. Різні калібри в різних місцях. Це постійне бабахкання”, – наголосив Сергій Джердж.
В той, же час, як повідомляє інститут вивчення війни, Війська РФ продовжували 21 грудня наступальні операції у районі Бахмута.
За повідомленням Генштабу ЗСУ, українські війська відбили атаки інтервентів у районі Бахмута та за 33 км на північ від Бахмута в районі н.п. Верхньокам’янське, Веселе, Яковлівка та Бахмутське.
Російський “воєнкор” стверджував, що частини групи “Вагнера” провели наступ на північний схід від Бахмута в районі Підгородного і що на східних околицях Бахмута тривають запеклі бої. Український командувач повідомив, що війська РФ не контролюють промислової зони на східній околиці Бахмута, району, за який в останні тижні йдуть запеклі бої. Також він повідомив, що переважання українських безпілотників у Бахмуті дозволяє ЗСУ швидко нейтралізувати невеликі російські підрозділи, які проникають на околиці міста.
Джерела в українських соціальних мережах стверджували, що українські сили повністю відкинули російські сили від околиць Бахмута, хоча ISW не може перевірити ці твердження незалежно.
Цього тижня російські військові та проксі-сили «Вагнера» трохи просунулися на східній околиці міста Бахмут у Донецькій області. Проте вони навряд чи зможуть досягти успіху у вуличних боях.
Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.
За даними британських розвідників, російська піхота закріпилася в східних промислових районах Бахмута, та іноді просувається в житлові райони міста. Вуличні бої продовжуються.
Згідно зі зведенням, інтенсивні бої у Бахмутському секторі велися з червня 2022 року, але лінія фронту проходила здебільшого на відкритій місцевості довкола східних підступів до міста. З того часу, як у липні 2022 року росіяни просунулися до Лисичанська та Сєвєродонецька, у війні не було затяжних великомасштабних боїв у населених пунктах.
«Враховуючи, що міські бої потребують висококваліфікованої піхоти з чудовим керівництвом молодшого рівня, цей тип бою навряд чи дасть перевагу погано підготовленим «вагнерівцям» та мобілізованим резервістам російської армії», – додають у повідомленні.
Зазначимо, що Бахмут залишається найгарячішою точкою на всій лінії фронту.