Заводи “Інтерпайп” Віктора Пінчука в 2015-2019 рр. продавали ідентичні труби для державної компанії “Нафтогаз” в 2015-2019 рр. за ціною в 2-3 рази вище, ніж за контрактами з російською нафтовою компанією “Башнефть”.

Про це йдеться в аналітичній статті видання “РБК-Україна”.

“Якщо порівнювати контракти російських нафтових компаній і державного “Нафтогазу” за ідентичними видами труб з українських заводів “Інтерпайпу” в період з 2015 по 2019 років, то різниця в ціні обчислюється сотнями відсотків. І це навіть без урахування різниці у вартості доставки продукції: з одного боку – в Полтаву, з іншого – на промисли Західного Сибіру”, – повідомляє видання.

За підрахунками журналістів, тільки на завищенні цін на труби для “Нафтогазу”, компанія “Інтерпайп”, ймовірно, могла додатково заробити щонайменше 290 млн доларів в період з 2015 по 2019 рр.

“РБК-Україна” порівнює кілька контрактів компанії “Інтерпайп-М” (Москва, РФ) з компанією “Башнефть” (Уфа, РФ) і “Інтерпайп-Україна” з АТ “Укргазвидобування” на поставку ідентичних насосно-компресорних і обсадних труб на один і з одних і тих же українських заводів.

“На російський ринок абсолютно однакові труби з Нікопольського заводу були продані за ціною майже в 2 рази нижче, ніж дочірній компанії державного “Нафтогазу”, – наводить видання порівняльний аналіз контрактів на насосно-компресорні труби. Завищення цін на труби на українському ринку спровокувало прихід міжнародних компаній, в першу чергу з Китаю. Однак в травні 2020 року за ініціативи “Інтерпайпу” Мінекономіки несподівано ввела мита на імпорт труб з Китаю в розмірі до 51,52%, виключивши тим самим конкуренцію на тендерах “Нафтогазу”.

“Фактично загороджувальна ставка мита була введена проти тих постачальників, які конкурували з “Інтерпайпом” у 2018-2019 роках на тендерах “Укргазвидобування”: DP-Master Manufacturing Co, Tianjin Pipe Corporation і інших”, – цитує видання слова економічного експерта Бориса Кушнірука.

Завищення цін на українському ринку дозволило “Інтерпайпу” Пінчука мінімізувати збиток від втрати російського ринку в результаті введених урядом РФ санкцій, зазначає видання.

” Якщо б мова йшла виключно про торгівлю двох приватних компаній, то питання завищеної ціни не викликало би такий інтерес. Але все ж контракти “Інтерпайпу” з “Нафтогазом” – це історія про гроші найбільшої державної монополії. А тому у якомусь сенсі ефект від таких операцій на своєму гаманці може відчути кожен українець”, – зазначає “РБК-Україна”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.