Наглядова ради НАК “Нафтогаз України”, яка 30 квітня подала у відставку, офіційно завершила свої повноваження, повідомили в компанії.

“Відповідно до корпоративних процедур, які діють наразі в компанії, припинення їхніх повноважень набуває чинності 14 травня поточного року”, – йдеться у заяві прес-служби.

Йдеться про п’ятьох з шести членах наглядової ради: Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Люді ван дер Хейден, Юлії Ковалів і Наталії Бойко.

Шостий член правління, громадянин США Роберт Бенш був призначений представником держави в 2020 році і перепризначений в кінці квітня поточного року

На цьому тлі наглядова рада лишилася без кворуму для прийняття нових рішень. Для цього необхідно призначити її новий склад.

Нагадаємо, 28 квітня 2021 року Андрія Коболєва звільнили з посади голови НАК «Нафтогаз України», яку він займав трохи більше семи років. Рішення про це схвалив Кабмін України.

Компанія «Нафтогаз України» назвала рішення уряду про звільнення Коболєва з посади голови правління НАК юридичною маніпуляцією.

30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу України заявили про дострокове припинення своїх повноважень. Припинення повноважень набуло чинності 14 травня 2021 року.

Уряд закликав наглядову раду Нафтогазу продовжити виконувати обов’язки до завершення конкурсу на посади нових членів. Незалежні члени наглядової ради не пристали на пропозицію Кабміну залишитися працювати до обрання нового складу.

В свою чергу, посли країн «Великої сімки» закликали Кабінет Міністрів швидко досягнути узгодженого рішення з чинною наглядовою радою НАК «Нафтогаз України» задля незалежного виконання її обов’язків. Про це дипломати повідомили на сторінці британського головування в групі послів G7 у Твіттері.

Зокрема, посли G7 висловили свою стурбованість тим, що уряд України, як головний акціонер Нафтогазу, і наглядова рада компанії поки не досягли узгодженого рішення, яке дозволить чинній раді виконувати свої обов’язки незалежно.

«Ми закликаємо уряд швидко вирішити це питання у спосіб, що відображає заявлену ним прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління, та продовжити удосконалення законодавчої бази щодо управління державними підприємствами відповідно до цих стандартів», – зазначили дипломати.