Президент Володимир Зеленський розчарувався в Міхеїлі Саакашвіле як реформаторі — цим і може пояснюватися повернення посла Грузії в Київ після річної перерви. Про це в коментарі УНН заявив політолог Василь Вакаров.

“Посол Грузії покинув Україну (в травні минулого року — ред.) після призначення Саакашвілі (до Нацради реформ при Президентові — ред.). Тому всі події з від’їздом посла Грузії і його повернення крутяться навколо особистості Саакашвілі. Пан Зеленський, на мій погляд, абсолютно розчарований в тій організації, яку очолив Саакашвілі — цим я і пояснюю повернення посла Грузії в Україну. Крім піару і гучних заяв Саакашвілі в Україні по суті нічим не займався. Я не бачу його діяльності. Що за останній час зробив Саакашвілі? Ніяких результатів, крім піару. Тому повернення посла, скоріше, прямий наслідок недовіри до Саакашвілі”, — пояснив політолог.

Вакаров також прокоментував можливе повернення Саакашвілі в Грузії, яке той анонсував напередодні.

“Коли в Грузії відбуваються виборчі процеси Саакашвілі завжди заявляє, що він туди повернеться. Але він цього не робить, тому що там проти нього порушені кримінальні справи і якщо він туди поїде — його заарештують і притягнуть до відповідальності. Але якщо у нього буде офіційний захист — депутатський мандат або інші домовленості — він зможе повернутися в Грузію. Але Саакашвілі настільки непередбачуваний, що робити якісь прогнози в його випадку складно. Як скажуть йому робити його куратори (США) — так він і зробить”, — вважає Вакаров.

Нагадаємо, у травні минулого року Грузія відкликала свого посла з України відразу після того, як Володимир Зеленський призначив Михайла Саакашвілі главою Виконавчого комітету Нацради реформ при Президентові. 15 квітня цього року між президентами України і Грузії відбулася телефонна розмова, після чого Грузія прийняла рішення повернути посла до Києва. 20 квітня Михайло Саакашвілі анонсував, що повернеться до Грузії до осіннього референдуму.